| anamaria10pop04 a întrebat:

Buna TPU! Sunt clasa a 12a si am aproape 19 ani, iar azi m-a dus un coleg acasa cu masina si l-am invitat inauntru la o cafea, iar dupa ce am fumat impreuna, pentru a nu o deranja pe mama mea care dormea am stat cu el la mine in camera.
Ea intre timp s-a trezit si a venit la mine in camera, a vorbit cu noi parea tot ok, ea oricum stia ca o sa vina tipul sa ma duca acasa.
Dupa ce el a plecat mi-a facut un mega scandal ca nu am ce baga baieti la mine in camera, ca nu e etic si nu stiu ce. Ea stie ca inca sunt impreuna cu fostul meu cu care aveam 1 an de relatie, dar de fapt noi ne-am despartit de ceva timp dar nu am putut sa-i zic pentru ca imi e frica de reactia ei (ea pare ca tine mai mult la el decat la mine).
Zilnic am discutii cu ea si orice fac nu e ok, iar chestia asta m-a iritat maxim, eu acum in loc sa invat pentru bac, stau si incerc sa ma calmez.
Credeti ca are dreptate in ceea ce mi-a zis si sunt eu nebuna sau exagereaza? Tin sa precizez ca eu am doar prieteni baieti deoarece nu ma inteleg deloc cu fetele, deci mie nu mi se pare ceva wow doar ca am stat la mine in camera avand in vedere ca doar am vorbit

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu intra mama ta, e logic ce ar fi urmat.

| anamaria10pop04 explică (pentru darrio2007):

EXISTA prietenie intre un baiat si o fata, ok?

| ania a răspuns:

Are dreptate ai fi mai fericita dacă nu ai sta nicăieri singura cu băieți în camera. Etica o stabilește Creatorul nostru care ne-a creat în asa fel ca să fim fericiți dacă facem sex numai după căsătorie, asa ca ai datoria sa fugi de ispite cum zice la Carte: Fugi de poftele tinereții!

| dullcat a răspuns:

Buna.Din pacate nu prea ai ce face. Daca vrei sa stai cu prietenii tai baieti, mai bine mergeti in parc sau stati de vorba in fata blocului.Si ar fi bine sa ii spui mamei tale ca te-ai despartit de cel caruia ei ii placea sa mult.Probabil a crezut ca il inseli cand te-a vazut cu acest coleg de azi.Chiar si asa, la 19 ani eu consider ca mama ta ar trebui sa aiba mai multa incredere in tine.Nu e etic pana la ce varsta? 30? laughing Zau asa... I-ai dat in trecut motive pentru care sa reactioneze asa urat?

| anonim3247 a răspuns:

A procedat foarte corect mama ta.

| anonim3247 a răspuns:

Trebuie să mergi doar tu la băiat acasă și el să nu vină la tine.

| CleanHeart a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii sincera cu mama ta in legatura cu despartirea fostului ca sa te scapi de o grija ca asa e corect si asta cu prietenii baieti nu e o problema atata timp cat e o prietenie faina ca avem dreptu sa fim prieteni cu cine vrem atata timp cat ne intelegem

| AmandinaDragan a răspuns:

Asculta ce-ti spun parintii.

| exoticbutters a răspuns:

Maica-ta e paranoica. Multe mame sunt, de parca am face chestii ilegale si de parca am urma sa murim arse pe rug ca vrajitoarele. Las-o in pace sa zbiere cat o tine gura

| darrio2007 a răspuns (pentru exoticbutters):

Ai aplicat si tu metoda asta?

| Razvandinica26 a răspuns:

Buna. Eu iti dau tie dreptate... sper sa nu ma certati nici unul. Du te cu el si fa de toate.