| alexaa010 a întrebat:

sunt clasa a 8a si sincer am cam ramas fara inspiratie, as dori sa ma ajutati cu cateva motto-uri!
Multumesc!:* FUNDA

Răspuns Câştigător
| BellaKiოNana a răspuns:

Secretul vietii nu este sa ai tot ceea ce iti doresti, ci sa-ti doresti tot ceea ce ai.
Iubesti pe cineva atunci cand ai ajuns sa vrei sa-i dai ceea ce ai mai bun si hotarasti sa i te dai pe tine insuti...
Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost.
In viata risipim ani, iar la moarte cersim clipe.
Nici un om nu este numit om mare daca si-a pierdut sufletul de copil! -
Nu putem face lucruri mari, doar lucruri marunte cu multa dragoste. -
Nu te agita atat.lucrurile cele mai frumoase se intampla cand te astepti mai putin.
O cale de a fi atent cu ceilalti este sa gandesti inainte de a vorbi.
Este mai bine sa dai gres incercand ceva decat sa excelezi in a nu face nimic; un diamant stirb este mai valoros decat o caramida perfecta.
Daca stii sa vezi ceva bun in fiecare om, aproape toti vor sfarsi prin a vedea ceva bun si in tine.
Toate isi au vremea lor si fiecare lucru de sub ceruri isi are ceasul lui.
Nu merita sa plangi pentru nimeni...iar cei care merita nu te vor face sa plangi.
Multe pers sunt in viata ta, dar numai cateva lasa urme in inima ta...
Nu este mai mare dragoste decat sa-si dea viata cineva pentru prietenii sai.
Decat sa inseli sinceritatea unui om mai bine paraseste-l!
Prietenii sunt ca pepenii verzi, trebuie sa incerci 50 pana dai de unul bun.

| alexaa010 explică (pentru BellaKiოNana):

Multumesc foarte mult BellaKiოNana!

2 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Cine se scoala mai dimineata, mai departe ajunge tongue