| kik a întrebat:

as dori sa-i scriu unui baiat de la mine din clasa un bilet prin care sa-i spun ce simt pentru el si nu am inspiratie straight face va rog ajutati-ma

Multumesc!
Acord funda love struck XD

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu o sa te ajut sa scrii un bilet,pentru ca e o idee nefericita!
O sa te rog mult si o sa insist sa-ti schimbi gandul.
Imagineaza-ti ca gasesti ce sa-i scrii si ca ii dai biletul. Daca el il arata prietenilor sau intregii clase,sau te ameninta,fie si in gluma,ca l-ar arata,cum o sa te simti?
Realizezi ca putinele tale cuvinte,scoase din inima pe o hartie,pot deveni motiv de glume rautacioase si rasete?
Renunta la bilet!
Biletsele scrii cand esti impreuna cu un baiat de destula vreme si ai cumva incredere in el!
Asa ca,nu-ti ramane decat sa incerci metoda clasica:privit,zambit,salut,ii dai multa atentie,ceri ID si fb si ce-o fi o fi!
Sa nu-ti mai spun ca,in mod normal,el ar trebui sa isi declare primul interesul pentru tine, nu tu! Ma rog.
Gandeste-te bine intotdeauna, e usor din entuziasm si nerabdare sa faci greseli care sa te compromita iremediabil!
Sa ai grija si mult noroc!

5 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Pai nu prea e o idee buna cu biletul, mai bine ii dai un mesaj sau ii spui verde in fata, va aprecia mai mult daca ii spui in fata, dar stiu ca nu prea poti! Pai nu iti trebuie inspiratie, doar puneti capul la contributie si scrie-i exact ce simti! Spune-i : De mult am vrut sa fac asta dar m-am abtinut pentru ca nu stiam cum vei reactiona! Te plac foarte mult! Ai ceva special, care te face diferit de ceilalti baieti! etc mai vezi tu. trebuie sa te descurci. Bafta :*:*:*:*:*:*:*

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Salutari. Sunt eu, kik. De fiecare data cand ma uit la tine imi vine sa te bat cu o bata de aluminiu la pielea goala pana nu ramane petic neinvinetit pe corpul tau. Ti-as da intre picioare pana ti-ai vomita bilele, ti-as face poze si te-as baga pe internet. Sper sa mori in chinuri groaznice. A ta, Kik. Te-am pupat.

| papcik a răspuns:

Pentru ai impartasii sentimentele tale nu iti trebuie inspiratie si nici bilet. uite cum zic eu k e bine, cand sunteti singuri ( sau si in public daca vrei ) spune-i totul pe fata gandeste-te la el si vei sti ce sa zici in orice caz daca te loveste timiditatea de ai vorbii nu te descuraja mergi pana la capat. daca il iubesti nu iti va fi frica sa-i zici :d ( funda )

| iulia_7948 a răspuns:

Daca nu ai inspiratie inseamna ca el nu te inspira si trebuie sa cauti pe altu