| loryys a întrebat:

Sunt cu un baiat de 3 luni el acum trebuie sa plece in Italia si se intoarce in septembrie. plang neincetat! ce sa fac? mi-e frica ca il voi pierde! vreau niste mesaje pe care sa i le trimit va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| TheLastSmile a răspuns:

Cum am spus, distanta este un numar, la fel si timpul. Daca tu ai incredere in el, totul va fi ok. Il iubesti si eu cred ca si el o face si sunt sigura ca nu va lasa o tarfa sa intervina intre voi. Am spus ca aceasta despartire va va fi benefica, veti vedea ce inseamna sa traiti unul fara altul si asta va va face sa iubiti clipele impreuna mai mult. Nu cred ca te va insela caci cred ca lacrimile sale au fost sincere.

7 răspunsuri:
| William a răspuns:

Priveste partea buna a lucrurilor poti sa il inseli fara ca el sa afle.

| loryys explică (pentru William):

William eu nu il insel...deoarece tin foarte mult la el si il iubesc....nu vreau sa profit de chestia asta.nu cred ca tie ti-ar veni dine ca iubita/iubitul sa te inslele.

| William a răspuns (pentru loryys):

laughing Asa ziceti toti la inceput. Sa vezi cand o sa ii simti lipsa cu adevarat ca sari pe primul baiat care iti zambeste.

| loryys explică (pentru William):

Nu cred...eu una am mai trecut prin asa ceva si fostul meu iubit a fost plecat 2 ani in Italia eu nu l-am inselat dar el da! a lasat si 2 fete gravide

| TheLastSmile a răspuns:

Hey loryys!
Nu mai plange, pentru ca doar iti irosesti lacrimile. Gandeste-te ca poate intr-o zi vei vrea sa plangi si nu vei mai avea ce sa versi. Nu fi atat de pesimista. Din cate observ vezi doar partea goala a paharului, incearca sa o vezi si pe cea plina. Plecarea lui poate face chiar un bine relatiei voastre daca stii sa profiti de situatie.
Nu am fost niciodata in situatia ta deci nu stiu cum te simti, sau cum va evolua totul, dar pot sa imi imaginez.
Ti-e frica ca-l vei pierde, dar daca se va intampla asta inseamna ca nu l-ai avut niciodata cu adevarat. Trbuie sa ai incredere in el, dar cel mai important este sa ai incredere in tine. Nu imi dau seama daca a plecat, sau va pleca, dar daca este a doua varianta profita de timpul ramas si nu plange. Fii cu zambetul pe buze si fa-l sa vada ce simti pentru el si ai grija sa nu uite asta. Lasa-l sa lase in urma o fata zambareata care este alaturi de el si care il va astepta atata timp cat el va avea grija sa nu o raneasca. Nu iti spun sa nu plangi cand va pleca, pentru ca probabil ti-ar fi imposibil, iti spun doar sa zambesti si sa ii arati prin acel zambet ce simti pentru el.
Se va intoarece in septembrie si nu este ca si cum nu veti mai vorbi. Veti vorbi prin mesaje, pe skype, la telefon sau mai stiu eu prin ce mijloc.
Totusi ai grija pentru ca frica ta este totusi reala, te poate insela, il poti pierde si este bine ca esti constienta de asta. Dar totusi tu fii alaturi de el si trimite-i in fiecare noapte ( la el) un mesaj cu,, noapte buna,, si atat, nimic mai mult. Nu stiu cum este baiatul cu care esti, dar stiu ca baietilor nu le prea plac dulcegariile. Dar sa gandim altfel, daca este sa il pierzi il poti pierde si cand este langa tine, in dragoste distanta este doar un numar.
Mentionai mesaje, mesajele nu te sfatuiesc sa fie prea pompoase, dar nici reci. Parerea mea este ca ar trebui sa cauti sa vorbesti mai mult cu el verbal, ca sa il poti analiza si sa incerci ca la telefon sa radeti. Spune-i ce-ai facut peste zi, spune-i despre prostiile facute de prietenii lui sau mai stiu eu ce.
Daca esti chiar asa de speriata poti incerca niste trucuri psihologice (nu stiu daca am scris corect).
Bafta!

| loryys explică (pentru TheLastSmile):

Multumesc..va pleca joi...el m-a mintit doar o data si mi-a promis ca nu ma va insela dar imi va veni sa plang cand voi trece pe langa locurile in care ne intalneam si nu pot sa le ocolsc chiar deloc.deci ce sa fac? tu crezi ca il voi pierde? lui ii este forte greu ca pleca la fel si mie....este pentru prima data cand l-am vazut plangand..eu il iubesc si imi va fi foarte greu fara el. eu vorbeam 4-5 ore la tel si prin sms pe facebook etc,,, dar acolo nu vom vorbi asa de des.

| TheLastSmile a răspuns (pentru loryys):

Cum am spus, distanta este un numar, la fel si timpul. Daca tu ai incredere in el, totul va fi ok. Il iubesti si eu cred ca si el o face si sunt sigura ca nu va lasa o tarfa sa intervina intre voi. Am spus ca aceasta despartire va va fi benefica, veti vedea ce inseamna sa traiti unul fara altul si asta va va face sa iubiti clipele impreuna mai mult. Nu cred ca te va insela caci cred ca lacrimile sale au fost sincere.

| xXAn0nymXx a răspuns:

Totul este posibil dar pana la urma ai toata viata inainte...