| Ioanamaria45 a întrebat:

Sunt fata, acum sunt la liceu si de cand eram mica mi-au placut mereu machiajele.
Acum sunt in vacanta de vara si imi place ca inainte sa ies sa ma pregatesc mai mult decat in timpul scolii si sa ma machiez, evident)).
Nu sunt singura fata care face la fel, insa am o prietena care se da doar cu rimel si zice mereu ca ea nu intelege de ce se dau fetele cu glet pe fata si ca ea nu s-ar putea machia niciodata asa mult si ca nu stiu cine iese mereu machiata pentru ca ii e rusine cu fata ei.
Si tin sa mentionez ca pentru mine machiajul nu e ca sa-mi acopar fata naturala, ci a devenit un hobby in care am investit multi bani si timp.
Daca cineva dedica atat de mult intr-un lucru de care e super incantat, de ce trebuie sa vii tu sa-i strici tot entuziasmul?

Răspuns Apreciat de Editori
| zurick a răspuns:

Poate nu știe să se machieze și dacă știe și nu se machiază e fix alegerea ei, cum e și alegerea ta de a te machia. Nu e mai deosebită cu nimic că nu se machiază, dacă ție îți place să te machiezi fă-o. Trebuie să înveți că nu toată lumea e de acord cu tine.
Există și astfel de oameni, tot ce poți să faci e să îi ignori.
Spune-i prietenei tale fix ce ai scris aici, că tu nu ai o problemă cu ea că nu se machiază și nici ea nu ar trebui să aibă cu restul. E fix problema fiecăruia cum se exprimă

1 răspuns:
| Michaeel a răspuns:

''Daca cineva dedica atat de mult intr-un lucru de care e super incantat, de ce trebuie sa vii tu sa i strici tot entuziasmul?'' Asta ma intreb si eu.Si eu aveam o pasiune si mereu tata ma facea ciudat.Adica domne daca nu iti place vezi-ti de treaba, ce te iei de mine? I-am si zis odata ca d ce se tot i-a de mine si ca e ultima data cand ma mai las afectat de ce zice el.Si asa am si facut, nu mi-a mai pasat de ce zice. Daca asta ma face pe mine fericit, sa accepte.Gandeste si tu asa, daca pe tine te face makeup-ul fericita nu trebuie sa iti pese de ce zic alti, asta e pasiunea ta si sa accepte nu sa te judece.