| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Sunt fata, am 14 ani si 1, 65 m. Vreau si eu niste metode prin care sa mai cresc in inaltime :d. Credeti ca o sa mai cresc macar 5 cm?

6 răspunsuri:
| わたなべ久美子 a răspuns:

Desigur,inca esti in perioada pubertatii si pana la 20 de ani ai corpul va avea parte de multe schimbari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sari in sus de mai multe ori sau intinde-te dimineata stiu ca ti se pare ciudat dar macar incearca sau poti sa mergi la basket nu neaparat sa te inscrii poti sa mergi cu prietenii si asa te si distrezi

| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Inaltimea nu se dobandeste prin sport, indiferent ce ai face fizic. Sportul e doar pentru a-ti creea o statura dreapta care te mai "inalta" cu 1-2 cm.Se prea poate sa mai cresti, depinde cat ti-a fost lasat mostenire genetica de la parinti.

| Srobert a răspuns:

Prin sporturi cum ar fi basket sau voleyhappyunii ar spune si inot dar e alta chestie acolo

| TheBlackAce a răspuns:

Trebuia sa faci de mica un sport gen basket sau voley. Poate merge si la varsta ta iesi si tu prin parc si joacate voley laughing. Parerea mea

| ZambestePitikaTeIubeste a răspuns:

Parerea mea este sa faci cat mai mult sport dar nici in exces incata sa slabesti trebuie sa ai kg potrivite si inaltimea potrivita automat daca vei face un sport cum ar fi crosul sau inotul te vei inalta iar daca esti la o petrecere si vrei sa pari mai inalta ia-ti tocuri de 15 cu platforma de 3winking si nu uita fructe si sport