| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata, clasa a9-a si in clasa cu mine este o fata pe care o cunosc de 5 ani (adica am fost si in genereala, din clasa a5-a cu ea in clasa). Fata asta a fost prietena mea cea mai buna la inceput (in clasa a5-a), dupa relatiile noastre n-a mai fost asa stranse, dar totusi ne spuneam orice, ne vedeam in fiecare vacanta si aveam incredere una in alta sad In toamna, cand am inceput liceul eu n-am vrut sa stau in banca cu ea, deoarece vroiam sa cunosc noi colegi etc. si ea nu mi se parea asa interesanta... Am inceput sa ma schimb, sa fumez, sa intru in anturaje groaznice, imaginea mea s-a schimbat. Cu aceasta fata eram foarte distanta, deoarece ea este mai "cuminte" si credeam ca ma fac de ras daca stau cu ea. Ea intre timp si-a facut 2 prietene. Sta cu ele mereu etc. De cateva saptamani incoace am vrut sa ma schimb, sa fiu din nou un copi cuminte, sa ma apropii din nou de ea, deoarece mi-am dat seama ca nu sunt facuta ca sa stau cu "smecherii" liceului. Cand au vazut asta, celelalte doua fete au inceput sa bage fitile intre mine si prietena mea si sa-i reproseze ca sta prea mult cu mine sad Ea se lasa influentata si m-am suparat rau de tot pe ea. Le urasc pe fetele alea doua!cryingcrying
Am gresit, si-mi vreau din nou prietena crying Vreau sa mergem din nou cu rolele in parc, sa radem... Constientizez ca este o persoana la care tin foarte mult, deoarece sunt foarte trista si regret tot ce am facut crying Nu stiu ce sa fac ca sa fim din nou aceleasi, si sa nu se mai bage fetele alea doua. Ma cunoaste totusi de 5 ani, vreau sa stea si cu mine mai mult decat cu ele logic! sad Ce este de facut?

2 răspunsuri:
| Omniscient a răspuns:

Da-i linkul asta http://www.TPU.ro/......genereala/ ca sa stii e linkul catre pagina cu problema ta. uneori e mai usor sa-i zici ceva cuiva fara sa fi de fata... o singura chestie te sfatuiesc insa sa te gandesti si ca este posibil ca si ea sa se fi schimbat si poate sa nu va mai potriviti la fel de bine. sper sa va impacati!

| littlesmile a răspuns:

Spune-i ce simti, asta mereu rezolva problemele... poate si ea vrea sa se mai departeze de acele doua fete dar nu le poate spune asta in fata de teama sau cv asemanator...