| Emmm203 a întrebat:

Buna TPU.Sunt fata si am 14, dar am vocea oarecum subtire, adica atunci cand vorbesc cu cineva la telefon, persoanei respective i se pare ca vorbeste cu un copil mai mic de varsta.
Va rog, aveti metode ca sa imi mai ingros vocea, va rog...

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Stai cuminte în banca ta. Ce este mai frumos decât un om mare cu o voce de copil!
Și eu am o voce tot de copil în telefon, de multe ori se crede că este un copil care nu știe să umble cu telefonul dar de fapt stă de vorbă cu un adult!
Să fii iubită, voce gingașă.
Pa, pa.

| Piiink a răspuns:

Asteapta tongue o sa ti se ingroase de la sine tongue si vreau si eu voce mai subtire :X cand vb cu cineva intreaba. l iti plke vocea meaa?smug sa vezii o sa se ingroase in timp :X fundita?batting eyelashes

| curiozitatea a răspuns:

Nu potisad
Cel putin nu stiu cum ai putea.
Dar poate acesta este un dar. desii tu nu il vezi asa. Tu il vezi ca pe un defect. dar gandeste-te ca multe fete ar vrea sa aiba vocea asa. cristalina si subtire.altele au vocea ca atunci cand scapi oala de inox pe gresielaughing.
Uite.
eu zic sa faci asa cand vb la tel : "Heiii:X Ce faci? sPER CA ITI PLACE vocea mea cristalinabatting eyelashes?
Si sa vezi ca no sa comenteze.
Treci peste.asta nu-i o problema mare.altii nu au picior si mana. Iar tu te plangi ca nu ai voce groasa. Bucurate ca ai vocehappy
Nu fi asa perfectionista.toti avem defecte. desii ast anul prea e un defect... daca asta e "defectul" tau cel mai mare atunci esti cam perfecta...big grin.

| Annelieseee a răspuns:

Pai eu nu stiu metode dar ca sa ti se ingroase trebuie sa te mai maturizezi...deci mai ai de asteptatcrying