| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata si m-am pupat cu o fata pe gura, imi este doar o prietena nu va gânditi la altceva, mie imi plac băieții. Si ma simt foarte ciudat acum, nu stiu dacă e păcat. Nu sunt foarte foarte credincioasă, dar sunt, si cred IN Dumnezeu. Nu stiu, adică si mama ma pupa pe gura, dar ma simt acum foarte ciudat. As avea nevoie de ajutor ca stau foarte prost cu moralul acum si sunt foarte stresata

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai facut nimic rau. Nu ai de ce sa te invinovatesti.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i prea sanatos sa te pupi pe gura, ca iei toti microbii si bolile pe care le au ceilalti.
Nu stiu ce educatie are mama ta, dar ar trebui sa nu te pupe pe gura, ca nu-i sanatos si nici normal.
Iar daca tu crezi in Dumnezeu, vezi ca-i mare pacat sa te pupi cu fetele sau baietii, inainte de casatorie.
De ce nu va pupati pe obraz, cum face toata lumea si cum este mai sanatos?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am un răspuns metaforic nu știu dacă o să înțelegi ceva din el, dar încerc totuși. Se întâmplă undeva în Ungaria, mai aproape de Evul Mediu, decât de zilele de azi.
Doi tâlhari intră seara în casa unui om singur, să o prade. Acesta opune rezistență și este omorât. Cei doi cotrobăie prin locuință să găsească ceva de valoare, să le merite toată strădania, omul fiind cam sărac. Găsesc în cămară niște slănină, bună și aia. Unuia i se face foame, scoate brișca, taie o felie, o bagă în gură și începe să mestece. Celălalt sare cu gura.
Slănină, mâncare de dulce, azi vineri, în zi de post! E păcat mare!

| eckblume a răspuns:

Din curiozitate oricine poate face asta si nu ai facut ceva extrem de rau. Asadar, sa nu te invinovatesti.