| anonim_4396 a întrebat:

Sunt considerata o persoana urata si asta ma doare foarte tare. Toti imi spun ca sunt urata, chiar si copiii de clasa a3a. Celor mai mici le permit sa-mi spuna asa, deoarece nu ma cobor la mintea lor, dar celorlalti? Doar trei prietene mi-au zis ca sunt frumoasa atunci cand au auzit ca cineva mi-a spus ca sunt urata, mi-au zis-o sa ma simt bine.
Prietena mea cea mai buna e frumoasa si toti baietii o plac si umbla dupa ea, ceea ce nu prea e placut pentru ea si e deranjant pentru mine. Ei ii zic ca este frumoasa si mie ca sunt urata. Comenteaza aiurea. Macar daca mie nu mi-ar mai spune nimic. Si baietii astia(de la clasa a5a pana la a8a) sunt peste tot. Se tin ca. sa nu zic ca ce. dupa noi pentru ea si ii fac dedicatii si alte chestii. Nu sunt geloasa pe ea pentru ca e frumoasa, dar ma deranjeaza ca atunci cand stau pe langa ea, sunt jignita.
Eu ma vad o persoana chiar draguta, nu am nas mare sau ciudat, n-am urechi ciudate sau cine stie ce. In orice caz, nu am spus nimanui cum ma cred. Daca cine ma intreaba cum ma vad eu sau cum va o persoana, zic"Fiecare e frumos in felul lui" si chiar cred asta!
Ma simt prost. Chiar si pe baietii pe care i-am placut, nu m-au placut. Toti sunt atrasi de prietena mea. fizic vorbind. Nu are un suflet aiurea, chiar e ok si din punctul asta de vedere. Amandoua suntem ok din acest punct de vedere. Am spus ca interiorul conteaza mai mult decat exteriorul de atatea ori ca sa ma simt bine, ca incep sa cred ca ma mint singura. Chiar nu mai cred in asta!
Ma simt asa prost si ma doare. Nu spun nimanui ce gandesc, deoarece imi e aiurea.
Probabil o sa-mi spuneti ca sunt doar un copil de 15 ani care "sufera" ca n-a avut prieten si din alte tampenii. poate ca asa e, ma comport pueril.
Nu stiu ce sa zic, la inceput nu ma deranjau aceste jigniri, dar cu cat sunt mai dese, cu atat mai dureroase. Asta e tot ce ma deranjeaza si ma intristreaza, din alte puncte de vedere, cred ca sunt chiar fericita.
Am scris asta ca sa ma mai descarc, multumesc ca ati citit. Voi da si o fundita daca e nevoie.

6 răspunsuri:
| Roxaname a răspuns:

Buna nu iti voi spune sa nu ii bagi in seama ca stiu ca nu vei putea face asta gandeste-te ca toti care rad de tine vor plati cu vrf si indesat sa stii ca exista un Dumnezeu si cei care rad de tine de ras vor ajunge sa stii ca daca acum la adolestenta nu vei fi apreciata pentru cea ce esti vei fi apreciata cand vei vi tanara sau cand vei fi deja adult dar sa stai linistita Dumnezeu nu a adus un om pe lume ca sa il lase pe pamant fara sa fie iubit sa stii ca va veni timpul cand toata lumea iti va spune ca esti frumoasa si vei fi sufocata de toate complimentele sa stii ca toate vin la timpul lor si apropo prietena ta nu cred ca o intereseaza de ce se intampla cu tine eu daca as avea o prietena ca tine i-as fi calcat in picioare pe cei care radeau de tine sa nu mai fi trista ca un baiat frumos vei avea si el te va iubi nespus de mult si tu la fel asa ca nu mai fi trista si zambeste frumuseta se poate castiga cu operatile estetice dar un suflet bun nu poti sa il castigi succeshappy

| Violetta69 a răspuns (pentru Roxaname):

E da, nu pot sa ma gandesc ca roata se intoarce, nu vreau raul altora, mai ales ca ei nu stiu ce fac si cat ma ranesc.

| KiGtOgT a răspuns:

Cei din urma vor fi cei dintai, nu uita!

| underdeath a răspuns:

Ce sa zic :c daca esti cea de pe fotografie iti spun ca esti chiar frumoasa :33 daca te deranjeaza, pur si simplu nu atrage atentia stiind ca esti mai frumoasa ca ea ( poate in inima) poate chiar si pe de afara nu lua aproape de inima ceea ce iti spun toti :c pun pariu ca sunt ei niste uriti care nu au nici chiar parerea proprie ci au spiritul de turma adica ( 1 a zis o prostie si restul dupa el ) cum am mai zis nu atrage atenti o zic din invidie fii fericita :!

| Violetta69 a răspuns (pentru underdeath):

As vrea eu sa fiu cea din fotografielaughing).

| underdeath a răspuns (pentru Violetta69):

rolling on the floorDaca o sa devii de aia ca fata de pe fotografie ne intalnim noi laughing