| Dyenutza47 a întrebat:

TPU! Sunt foarte trista! Am sa incep cu începutul. Cunosc un tip de foarte putin timp. Numele lui nu.mai conteaza. L-am vazut de mult, dat nu am vorbit cu el. Nici el cu mine. Acum ca sunt in clasa ax-a si el e in clasa a-xii -a. Am coborat de la autobuz impreuna, el in urma mea. Eu am luat-o inainte cum fac de obicei. Au trecut 4 săptămâni. Intr-o zi, tot asa, coboram eu prima. Apoi ma trezesc cu el langa mine.si îmi spune ""Hei""! Ne prezentam, chestii din astea. Pe parcurs am venit mereu cu el si a începutul să-mi placa de el. Mai e un tip, pe care nu-l suport, nu mi-a facut nimic, dar il cunosc demult...si nu am dialogat niciodata...îi mai spun imi răspunde mai asa plictisit... Poate asa e el. De atunci vine si el.la autobuz... Merg impreuna, iar eu ba o iau in fata, ba raman putin im.spate. Astazi s-a imtamplat la fel si am constatat ca tipul de care imi place, nu se mai uita la. mine. Si nici nu ma mai saluta! Il.salut eu, dar o.sa.incerc intr-o zi sa nu-l mai salut, sa vad daca se simte el....inainte nu prea venea cu autobuzul...dar de saptamana asta vine zilnic! Am observat ca incearca sa se uite.in spate dar renunta, e oare din cauza mea. Isi ia apa cu mana stanga fara sa-si mai dea jos ghiozdanul. Am vazut ca nu.prea vorbesc, sunt de aceasi varsta... Na ala pe care nu-l suport s-a bagat intre mine.si el. Cand am avut oportunutatea sa vin singura cu el.i-am aflat facebook-ul, colega mea i-a dat cerere si nu i-a acceptat-o. Oricum nu-l stie decat din vedere, iar Facebook lui il.stie de.la.mine. Eu i-am dat cerere si mi-a acceptat-o in cateva secunde. Mi-a dat like-uri la pozele.de coperta cu natura, si lui îi place...cand.eram ma autobuz am observat ca o fata venea cu el...poate.sunt colegi...A.dus-o pana.la usa autobuzului, dar eu nu m-am mai uitat sa vad ce fac... Dar am vazut ca amandoi.se.uitau la.mine...si.mi-am intors.repede privirea. De ieri i-am dat cerere de prietenie si nici nu se.mai uita la. mine... Nu vreau sa mai.merg singura acasa si ei la doi pasi de.mine.in fata... Neobservandu-ma! Ce sfaturi imi dati! Mi-e ciuda pe tipul pe care nu-l suport, de.ve sa vina cu autobuzul. Mereu astept sa vina doar unu...nu.imi place cand sunt amandoi, merg doar ei.ba im fata ba in. spate si eu merg singura! Si nu sunt amici! Doar vorbesc pur si siplu din.an in Pasti!

1 răspuns:
| MrLucas a răspuns:

Morala e simpla: cand iti place de cineva, actioneaza! Indiferent ca esti fata sau baiat, da-i de inteles asta.
Exact asta te sfatuiesc sa faci, si anume interactioneaza cu el, nu astepta sa se bage el in continuu in seama.