| Pizzalacutie a întrebat:

Sunt in clasa a 7-a si am 13 ani. Din clasa a 6-a am o problema... ma consider minion. Am 1m si 54 de centimetri. Toata lumea de la mine din clasa e mai inalta decat mine si media de inaltime e pe la 1m 68. As putea avea o problema?

Răspuns Câştigător
| irina300 a răspuns:

Buna!

Esti inca in perioada de creștere! Nu te impacienta Draga/dragul meu! Si eu la vârsta ta eram exact ca tine. Ba din contra toată lumea râdea de mine si imi spunea pinguinullaughing dar acum la 17 ani ai mei am ajuns la aproape 1, 70 m. O sa crești, crede-ma.

O seara frumoasa iti doresc si nu te mai îngrijora degeaba, oamenii se dezvolta diferit. Unii de la 11 ani chiar. Alții pe la 14-15 ani!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! Nu, nu ai nici-o problema esti inca in crestere. Fiecare om se dezvolta diferit unii mai incet, alti mai repede Eu la 13 ani aveam aceeasi problema ca si tine cu inaltimea, doar ca problema mea era, ca eu eram cea mai inalta din clasa, mai inalta chiar si ca baietii, imi era extrem de rusine. laughing Cunosc persoane, care la varsta ta erau mici de inaltime si acum la 16-17 ani au ajuns chiar si la 1.80! Fiecare e frumos in felul lui si nu dispera pentru ca vei mai creste. happy
O zi buna!

| AlexCristi97 a răspuns:

Esti in media pentru varsta ta deci nu e nicio problema. Pe la 15 ani vei creste cel mai mult. Eu am crescut pana la 17-18 destul de mult si inca mai cresc asa cate un centimetru pe an (am 19 ani). Daca vrei sa cresti mai mult, fa sport, baschet si handbal in special.

| okays a răspuns:

Nu. Stai linistit, asa esti tu. Poti face inot sau baschet daca iti doresti sa te mai inalti, dar nu te baza pe asta, ca n-ai sa cresti foarte foarte mult. Esti super asa cum esti.