| VasileMoldova a întrebat:

Sunt in Italia cu mama de 3 zile. Mama vrea sa ma inscrie la scoala dar eu nu stiu deloc italiana doar engleza. A hotarit ca ma va inscrie la scoala de informatica. Cum o sa ma descurc, ma voi stradyi sa invat italiana dar totusi. Aveti vreun sfat pentru mine?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti fa probleme ca vei invata italiana!
In primul an de scoala, vei face curs intensiv de italiana, dupa care, de la anul, vei intra la cursuri, un 1 an in urma, pentru cel pierdut cu invatarea limbii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Limba italiană se învață foarte ușor.
Poate că vor fi mici probleme la început, dar nimic care să nu poată fi rezolvat (vei vedea).

Fii încrezător! Totul va fi bine!

| VasileMoldova explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de afat dar miai putea scrie niate propozitii in iraliana pe care sa le folosesc la scoala e foarte important te rog

| anonim_4396 a răspuns (pentru VasileMoldova):

Muieți-s posmagii?