| Ingerfararipi333 a întrebat:

Sunt intr-o perioada cam nasoala. Sunt impreuna cu un baiat de 1 luna si 3 saptamani. Nu ne-am vazut niciodata, el e mai mare cu 2 ani, eu am 14 ani iar el 16. In fine. sa incep. L-am placut de prima data cand l-am vazut pe Facebook, si intr-o seara a pus pe Facebook chestii cu " like - parere " si i-am dat like. Si mi-a dat asa zisa parere si dupa el a continuat conversatia. Am vorbit ca prieteni timp de 3 saptamani. dupa am vazut ca tineam unul la celalalt mai mult, ne atasasem unul de celalalt. Bun, de atunci a inceput relatia noastra, a fost totul bine si frumos, pana aseara. cand mi-a cerut parola de Facebook, iar eu nu i-am dat-o. El crede ca am renuntat la el pentru o simpla parola. dar nu e asa nu vreau sa-l pierd. Nu stiu ce as putea face, ca sa-i demonstrez ca nu conteaza o parola. Nu vreau sa se strice tot ce am construit pana acum. Il iubesc mult, si tin foarte mult la el, nu stiu ce sa ii zic doar sa se simta bine, si sa-si dea seama ca il iubesc nespus de mult! Intrebarile mele sunt : De ce isi doreste un baiat asa de mult o parola?, Ce sa fac sa ii dovedesc ca il iubesc?, Ce sa fac numai sa nu ne despartim?, Cum sa-l fac sa inteleaga ca o parola nu conteaza? Astept raspunsuri! FUNDA celui mai bun si detaliat raspuns! : *

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| anamariarot a răspuns:

Ceea ce e acum e atasament, maximum o indragosteala. Este imposibil sa iubesti o persoana atat de devreme, iar o relatie se bazeaza pe incredere. Spune-i ca parola nu dovedeste nimic, ca daca vrei sa il inseli, il inseli cu tot cu parola de la Facebook(iti poti face altul de "rezerva", exista whatsapp, viber etc) si ca fiecare partener are dreptul la intimitate. Poate prietena ta cea mai buna vorbeste cu tine despre secretiile ei vaginale(doar un exemplu) e absolut necesar sa stie?
Eu zic sa te mai gandesti si sa astepti sa-l cunosti mai bine, nu te "arunca" asa cu capul inainte. Asteapta sa va cunoasteti in realitate, sa vedeti cum va simtiti unul in preajma celuilalt, daca intr-adevar va potriviti, pentru ca in 3 saptamani abia incepi sa cunosti o persoana(asta daca nu e fatarnica), plus ca daca iti pune conditii de genul de la inceput...peste cateva luni o sa iti interzica sa iesi la un suc cu colegii

| anamariarot a răspuns (pentru anamariarot):

Pentru ca intr-o luna si 3 saptamani***, scuze

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E gelos, vrea sa vada cu cine vorbesti.
E cam copilaresc ce face, sincer...
Si din ce spui aici inteleg ca aveti o relatie la distanta, iar voua lipsindu-va increderea... nu stiu cat o sa reusiti sa o tineti.
Explica-i frumos printr-un mesaj lung si sincer cat tii la el si ca nu conteaza alti baieti.
Arata-i constant ca-l iubesti prin intrebari grijulii, alinturi frumoase si vorbit duios si atunci nu cred ca vor mai fi probleme.