| DenisaAnon a întrebat:

Sunt intr-o relatie de o luna si ceva cu un baiat si mi se pare ca s-au schimbat anumite lucruri. E mai nepasator, raspunde foarte greu la mesaje, ma lasa in seen si spune ca ma supar din cacaturi...Ne-am certat si mi-a spus ca "mingea e in gradina ta...ai grija ce faci cu ea" dupa ce mi-a spus ca daca eu sunt geloasa si nu am incredere in el inseamna ca ceva scartaie si ca am dat de multe ori de inteles ca as vrea sa ne despartim, dar nu a fost chiar asa.

Răspuns Câştigător
| VictorL a răspuns:

Bună! Posibil într-o lună să se şi fi schimbat ceva, însă voi abia începeţi să vă cunoaşteţi. O relaţie are nevoie de timp, nu doar de o lună. Poate tu încă începi să-i cunoşti personalitatea şi să-l cunoşti pe el însuşi mai bine, începi să vezi minusurile lui mai clar şi să-l vezi cu totul altfel decât la început. Eu îţi recomand sî vorbeşti cu el şi să vezi care sunt planurile lui, să vezi dacă el într-adevăr vrea să fie cu tine împreună şi mai departe... Comunicarea e cheia unei relaţii - fii deschisă cu el şi întreabă-l, răspunde-i (dacă ai încredere în el, desigur, dacă însă nu o ai, recapăt-o. dacă nu o poţi recăpăta, poate te mai gândeşti dacă el e pentr tine). Poate el e ocupat cu ceva, sau poate are ceva anume pe inimă. Sau posibil şi-ar fi pierdut şi interesul, contează şi cât de strânsă e relaţia între voi. Nu te descuraja!winking Vorbeşte cu el şi spune-i în faţă ce ai observat la el. Dacă el într-adevăr te place, ţine la tine şi are sentimente, atunci el te va asculta şi te va înţelege. Baftă!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil s-a plictisit

| darrio2007 a răspuns:

La o luna si ceva, nu poti vorbi de o relatie. Doar o joaca de copii.

| RAY a răspuns:

Daca il sacai, enervezi nu ma mir ca te ignora, faza e ca tu il iubesti tot mai mult cu cat te ignora mai mult

| Freya1 a răspuns:

Pai nu va prea potriviti se pare.Simtiti dragostea si iubirea in mod diferit si daca se continua asa ar fi bine sa va despartiti si sa cauti perechia potrivita inin alta parte.In fond e o luna nu 10 ani.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Tine cont ca baietilor nu le plac fetele geloase, cicalitoare si care vor sa puna "posesie" pe ei. Si cele care vor sa stie totul despre ei.

| Kerre a răspuns:

Daca sunteti in relatie de o luna atunci inseamna ca inca nu v-ati cunoscut bine, mai acordai timp sa te cunoasca mai bine si la randul tau tu sa il cunosti mai bine.