| Mariana181818 a întrebat:

Buna TPU sunt Mariana mi se zice (Baby) de curand am facut 18 ani si de 2 luni am un prieten imi place mult de el si el ma place pe mine si ne iubim asta e clar numai ca el cand ii gresesc da in mine si cand il intreb de ce da spune ca din dragoste. O data m-am despartit de el ca mi-a dat un pumn la coaste. Acum sa jurat k nu mai face ne-am impacat acum 2 saptamani nu mai da in mine nu imi mai vorbeste urat s-a schimbat in bine. Imi fae cadori imi spune ca ma iubeste si tot felul de romantisme din astea. Acum 3 zile m-a intrebat daca vreau sa fac DRAGOSTE cu el. Eu am raspuns ca nu stiu nu ma simt pregatita. Dar mie imi e teama ca dupa ce vom face dragoste o sa se desparta de mine. Eu sunt virgina si nu stiu cum sa reactionez. Sunt sigura ca ma iubeste. la inceput nu ma crezut ca sunt virgina dar pe parcurs ma crezut. Acum ma tot streseaza cand ma duc la el cand ma duc la el. Am uitat sa va spun el e mai mare ca mine cu 4 luni si imi e team sa ma culc cu el ca vor afla ceilant prieteni din gasca noastra si ca ma dupa ce vom face dragoste se va desparti de mine. Cum sa fac sa aflu daca vrea doar asta de la mine sa facem DRAGOSTE? Inima imi spune sa ma culc cu el...voi ce spuneti sa fac in continuare?

4 răspunsuri:
| Lou222 a răspuns:

Sa faci ce-ti spune inima

| baddgirl a răspuns:

Hey
La partea cu datul in tine nu e bine delooooc,dar daca spui ca s-a schimbat,hmm,greu de crezut,sa nu fie o schimbare dinaia pe termen scurt,dar sa speram ca e permanenta.
Si ce daca afla ceilalti ca s-a culcat cu tine? Ai o varsta destul de mare,e ok sa faci pasul asta, dar sa te simti pregatita. Daca inima iti spune sa faci dragoste cu el, de ce nu? Nu sta cu gandul ca va despartiti dupa, daca spui ca esti sigura de dragostea lui pentru tine, nu va face asta. Faptul ca e un pic mai mare decat tine nu are nicio legatura cu relatia, intre mine si prietenul meu sunt 3 ani diferenta,si asta nu a afectat in niciun fel relatia.
Vorbeste cu el intre patru ochi, spune-i ca vrei sa faci pasul asta, dar sa fie finut cu tine, pentru ca e primul, si intotdeauna prima partida este mai diferita decat cele ce vor urma. Daca te iubeste asa cum o spui tu, totul o sa fie bine happy

| Mariana181818 explică (pentru baddgirl):

Multumesc mult pentr-u sfat...o sa tin cont de ce ai spus tu

| baddgirl a răspuns (pentru Mariana181818):

Ma bucur ca am putut sa te ajut happy