| lavy112 a întrebat:

sunt noua pe aici si nu stiu daca puteti sa ma ajutati! dau funda la cin ma ajuta! sper sa aveti rabdare sa imi citit povestioara!
am stat cu un baiat in timp ce stateam cu prietenul meu, baiatul respectiv ma iubea, ma adora, etc. l-am lasat apppi pentru ca mi-am dat seama ca prietenul meu nu merita ceea ce ii fac, acum dupa 3 luni am aflat ca are pe una care e mai mare decat el, are copii, etc! si cu toate ca eu imi iubesc prietenul si ma iertat pentru ce i-am facut, vreau sa ma razbun cumvva pe cel care mi-a fost amant! vreau sa ii fac ceva neaparat ca sa stau eu linistita! deci va rog cat mai multe minti diabolicelaughing ca trebuie sa ii fac ceva!
nu imi spuneti sa il las in pace si de astea ca oricum nu il las, trebuie sa ma razbun pe el pentru ca din cauza lui am suferit mult, vreau doar idei!
va rog!

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Răzbunarea e arma prostului.

V-ați despărțit, s-a îndrăgostit de altcineva, are o relație, ai și tu una. Ce te nemulțumește? Pentru ce să te răzbuni? Vezi-ți de viața ta și lasă-l pe băiat în pace! Nu ți-a greșit cu nimic. Maturizează-te și mai bine ocupă-te de actualul, pe care l-ai rănit și care are nevoie de toată atenția ta (asta dacă ții la el. dacă nu, mai bine lasă-l)!
Be smart! Succes.

| IMC90 a răspuns:

Daca ti-ai inselat prietenul si inca mai sta cu tine, sau e prost sau nu are toate tiglele pe casa.

Tine minte ce-ti spun eu : inselat = toleranta 0, in majoritatea cazurilor. Eu, de exemplu, nici nu as sta la discutii. Este ca si cum mi-ar folosi cineva periuta de dinti, pe care ulterior sunt nevoit s-o arunc.

| lavy112 explică (pentru IMC90):

Nu a fost chiar "inhselat"
ne-am certat si in acel timp eu am fost cu asta pe care vreau in orice fel sa il fac sa sufere!

| IMC90 a răspuns (pentru lavy112):

Peste puterea mea de a intelege este de ce te-ai cuplat cu al II-lea in conditiile in care il iubeai pr primul. Daca aveai sentimente pentru el cu adevarat, o singura cearta nu era suficient ca sa-l uiti, da sa mai si furi startul. Poate ma insel, dar parerea mea este ca tu ti-ai facut prieteni numai fiindca asa e cool.

| lavy112 explică (pentru IMC90):

Asta nu conteaza oh go on oricum ideea e ca vreau sa il vad pe idiotul ala distrussss! pentru ca din cauza lui m-am certat cu prietenul meu atunci cand am fost despartiti pentru ca a inventat o gramada de lucruri ca sa poata fi el cu mine, abia apoi am descoperit toate astea si vreau sa il fac sa ii para rau!