| antocrispi a întrebat:

Buna TPU.sunt o adolescenta normala cu o mica-mare problema.acum o luna eu si prietenul meu ne-am despartit.ne certam aproape in fiecare zi, din motive banale.[ex:spunea ca stau prea mult cu alti baieti si cu el nu. dar eu stateam cu el mai mereu numai ca el se ducea la alte fete]. intre timp s-a apropiat de una dintre "prietenele mele" si acum sunt impreuna[vechea problema]. imi este foarte greu pentru ca inca mai tin la el, si inca foarte mult.cand ii vad imbratisandu-se si sarutandu-se ma doare.si,uneori se uita la mine cand o saruta pe ea si se uita "intens". oare vrea sa ma faca geloasa?! daca da, reuseste! vreau un sfat de la voi.sunt momente in care vreau sa-l uit si momente in care plang si nu stiu ce sa mai fac. ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| euuuy a răspuns:

Eu as zice sa il ignori ceva timp sau sa nu ii acorzi atata atentie ca pana acu. Poti incerca sa te apropi si tu de un alt baiat pentru ca sunt convinsa ca nu e cu prietena ta pantru ca ii place de ea ci pentru a iti face in ciuda.Incearca si tu asta macar il vei face gelos si poate va avea niste reacti bunea.NOroc

3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Cel mai bun sfat de al uita este să te îndrăgosteşti de alt băiat.

| AtateaConditii a răspuns:

Sa il faci si tu pe el gelos.Si sa fii mai indiferenta, daca pui totul la suflet oamenii te vor calca in picioare iar daca nu poti fi macar nu ii arata ca suferi dupa el.

| antocrispi explică:

Multumesc de incurajari si sfaturi.o sa le pun in aplicare.si sa fiu mult mai indiferenta.cred ca deja am inceput sa o fac.m-a bagat in seama pe mess si cu toate ca mi-e greu i.am zis "dnd"...