| PopaIoana a întrebat:

Buna TPU sunt o fata de 14 aproape 15 ani si inca nu mi-a venit menstruatia si imi mai apare si un lichid galbui pe chilot... oare de ce? va rog frumos sa ma ajutati deoarece cu mama nu prea pot vorbi din cauza ca ma rusinez si nu mai am nici un frate si nici o sora. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| BambiSd a răspuns:

Buna Deea. Venirea menstruatiei depinde la fiecare persoana in parte. Unora le vine devreme, altora destul de tarziu. Faptul ca acel lichid alb care curge tuturor fetelor s-a ingalbenit, este un semn ca trebuie sa iti vina ciclul. Nu te speria, este foarte normal. Poate acest site te va ajuta la fel cum m-a ajutat pe mine : http://always.ro/yourbody/periods.php#content.
Trebuie sa discuti cu mama ta si sa nu te mai rusinezi. Sfaturile mamei sunt foarte importante si chiar trebuie sa discuti si cu ea pentru ca stie cel mai bine. Bafta si daca mai ai nevoie de ajutor poti sa imi trimiti mesaj. :*:)

1 răspuns:
| SorinLeaua a răspuns:

Hai sa-ti zic ceva.Treburile astea se rezolva cu mama ta.nu trebuie sa iti fie rusine de mama ta.