| мιcυтѕαααα a întrebat:

Astazi am observat pe chilot un lichid mai galbui dar foarte deschis. Ce este aia?

P. S. Mi-a venit deja menstruatia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! nu neglija acest aspect, daca vezi ca acel lichid nu dispare, nu ezita sa faci un control, inainte poti sa faci spalaturi cu ceai de musetel, eventual sa si bei acest ceai, dar daca nu cedeaza, poate fi vorba de o infectie...eu am tras-o si stiu ca nu e de gluma.

| мιcυтѕαααα explică (pentru caramela):

Caramela, nu se curata vaginul cumva? Poate da... Nu vreau sa merg la ginecolog.

| caramela a răspuns (pentru мιcυтѕαααα):

Te ustura? simti ca te frige?

| мιcυтѕαααα explică (pentru caramela):

Nu ma ustura.

| caramela a răspuns (pentru мιcυтѕαααα):

Sa urmaresti daca dupa ce iti trece menstruatia, mai curge acel lichid.happy

| мιcυтѕαααα explică (pentru caramela):

Si Caramela, inca o intrebare. Va trece de la sine sa curga sau nu?

| caramela a răspuns (pentru мιcυтѕαααα):

Daca e vb de o infectie, cu siguranta ca nu va trece de la sine, doar urmand un tratament corespunzator...

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este leucoree, este fiziologică dacă nu prezintă miros înțepător sau jenă la urinat, mâncărimi locale, usturimi și o culoare mai închisă spre verde sau galben închis, toate astea sunt patologice și trebuie tratate în urma controlului medical de specialitate.
Aspectul albușului de ou indică perioada de fertilitate.
Pa, pa.

| EmaS a răspuns:

Poate ca te afli in perioada inainte de ciclu, sau dupa.

| AliceAne a răspuns:

Menstruatia e sange nu galbuie, ce ai gasit tu se numeste poala alba, asa ii zice in termeni populari. Probabil ai racit jos sau a facut o iritatie din cauza sapunului cu care s-a spalat lenjeria. Vaginu se protejeaza si el prin mucoasa lui,, de acea a aliminat microbi singur. nu e nmc grav. Eu pateam asa cand raceam jossad dar acum ca sa previn fac baie cu ceai de musetel( cu irigatoru) dar daca esti virgina faci pur si simplu baie cu ceaiul.

| hydmedia a răspuns:

Scurgeri, cam toate femeile au asa ceva, sau poa sa fie candida, candidoza. sau sa fi racit la ea