| Alex797 a întrebat:

Fac sala de 1 luna si am si eu o intrebare.: Ce ar trebui sa mananc? Un baiat care face de 1 an mi-a spus ca pot manca orice dar nu pizza, shaorma etc,... Doar mancare gatita. E bine? Eu as vrea sa tin un fel de regim, adica sa nu mananc cartofi prajiti, etc, etc. dar parintii mei spun ca cica sunt in crestere si e bine sa mananc orice. Un sfat va rog, si as vrea si un program alimentar. PS: am 14 ani jumate

Răspuns Câştigător
| Aleqa a răspuns:

La 14 ani e indicat sa mananci orice, pentru ca faci sala si oricum dai totul jos. Poti sa mananci shaorma si mancare prajita dar mai rar, ar trebui sa mananci dulciuri pentru ca sunt bogate in glucide si ar trebui sa iei niste proteine sau vitamina C si calciu ca sa ai putere. Cum spuneam, poti manca orice, pentru ca la varsta ta inca nu esti dezvoltat si ai putea lesina din cauza ca nu mananci ce trebuie.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti manca orice, dar sanatos pentru organismul tau e sa mananci mancare gatita nu pizza, nu shaorma, nu fast food