| ElaaaaMiha a întrebat:

Buna TPU:* TPU Nu mi-a venit menstruatia pe luna noiembrie si deja suntem in decembrie si nici acum nu mi-a venit...cryingcryingcrying
(mentionez inca sunt virginax_x)

9 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Poate e din cauza stressului, alimentatiei proaste, sau poate ca ai racit acolo jos. E ceva normal ca sa-ti intarzie.

O seara placutahappy

| Emma a răspuns:

Pai daca esti virgina n`ai de ce sa te ingrijorezi ca ai fi insarcinata

Mergi la doctor.happy

Sa stii ca si mie mi s a intamplat si mi a venit luna viitoare!

Xoxo

| Mihaelaa98 a răspuns:

Pai se regleaza. Si mie mi s-a intamplat asa ceva mi-a venit odata la 6 saptamani si nici macar nu mi-a venit mult doar 3 zile am avut de fapt nici 3 laughing

| Jeny1 a răspuns:

Dacă ești supusă unui stres sau ai un dezechilibru în organism atunci poate fi afectată. Dar la fel de bine poate fi și din cauza unor chisturi. Mai bine îți faci timp să te vadă un medic(poate să-ți facă o ecografie pelviană). Așa vei ști exact ce este.

| SecretName1234 a răspuns:

Pai cati ani ai si inainte iti venea regulat?

ca nici mie nu prea imi vine din luna in luna dar eu zic sa nu te sperii

| ElaaaaMiha explică:

15 si nu inainte numi venea regulat imi intrazia 1 saptamana.

| AnuriM13 a răspuns:

Nu-ti face griji! si mie mi s-a intamplat de vreo 2-3 ori sa nu imi vina chiar si mai mult de o luna! si m-am speriat foarte rau, dar am vb cu mama si cu medicul de familie si a zis ca e ceva normal si ca nu am dc sa imi fac griji! asa ca stai linistita! nu te panica!winkingwinkingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Menstruatia poate intarzia si 3 luni, asa ca nu te preocupa. Ai rabdare.

| Andra_7230 a răspuns:

Si eu am patit din astea... si am intrebat-o pe profa de biolaughing care mi-a spus ca pana la varsta de 16-17 ani o sa mai patesc deoarece organismul se mai modifica si pot aparea intarzieri. Mai tin minte ca in clasa a6a a venit la scoala o tipa care ne-a prezentat tot felul de chestii marunte printre care am ajuns si la asta si a spus ca intarzierile sunt dormale iar atunci cand vine menstruatia poate sa dureze o zi sau in jur de 10-12 cu flux mare straight face. Vreau funda :*:*