| Viitorulapropiat a întrebat:

Buna TPU... trebuie sa ies la film cu prietena mea si ma intrebam cati bani ar trebui sa-mi iau. Vreau sa platesc eu ambele bilete, si ce ne luam acolo.

Răspuns Câştigător
| DiyanAndorea a răspuns:

Este foarte dragut ca iti scoti prietena la film. Intai vezi cat costa biletele, iar tu iti iei la tine, dublu. Acel dublu ar fi culmea sa il iei fix, deci rotunjeste sumawinking Daca biletele sunt 40(20+20), cu mancare sau ce va luati habar n am cam cat ar fi, dar prespun ca nu mancati amandoi de 10 lei ca sa iti iei 50 laughing) depinde si cat de generos estiwinking la mine, meniul e cam 15 lei cu suc si toate cele, soo cu tot cu bilete ar veni 70 de lei. Ca sa fii barbat, mergi si tu cu un milion sau milionul ala sa fie schimbat ca sa para mai multi laughing)))))

Ideea este sa nu faci pe generosul si sa ramai cu mancarea pe masa asteptand sa pice bani din cer. Asta daca nu o sa fie ca in filme de te panichezi sau sa incerci sa ascuzi faptul ca n-ai bani, dar ea sa observe si sa plateasca restul considerand dragut gestul. Intodeauna trebuie sa ai mai mult decat trebuie. Daca cheltui mai mult decat credeai, o iei mai rarut prin oras sau faci cinste o data pe an laughing)))

Mult succes!

| Viitorulapropiat explică (pentru DiyanAndorea):

Deci am ras laughing)) mersi de sfaturi, o sa-mi iau 1 milion si ceva.

| DiyanAndorea a răspuns (pentru Viitorulapropiat):

laughing) o alergere inteleapta. Merci pentru fundita

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In jur de 100 de lei. Biletele sunt cam 40 si un pic daca e film normal si aproape 50 daca e 3D apoi mai e si ce mancati care ajunge pe la 20-30 de lei in functie de ce si cat va luati.

| darrio2007 a răspuns:

Cu 100 de lei te descurci decent daca este doar film si popcorn.

| Elena9328 a răspuns:

50 de lei cred că ajunge.

| devilshelp a răspuns:

Depinde de film si daca e 3D. Daca nu e 3D ar trebui sa fie 18-20 lei deci deja pentru bilete iti trebuie 40. Daca va luati amandoi suc (7 lei) si un popcorn mare pe care sa il impartiti (17 lei) ar veni 74 si ca sa mai ai in caz de orice ajungi pe la vreo 80. Cheltuiesti destul laughing