| Francesca17 a întrebat:

TPU!
Trec in clasa a 5-a si nu stiu ce sa imi iau!
Ghiozdan, Rucsac, Geanta de umar?
Nu ma intereseaza ce este mai Trendy, ma intereseaza ce este mai potrivit pentru clasa a 5-a!

9 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Ia-ti ghizdan, sunt atatea modele frumoase pe piata, ai de unde alege! Eu in clasa a 5-a mi-am luat geanta de umar, dar n-am fost multumita deloc. Cand caram mai multe caiete la scoala era foarte inconfortabila, ma durea spatele, pe langa asta gentile de umar ajung sa deformeze coloana, mai ales la aceste varste fragede... Asadar opteaza cu incredere pentru un ghiozdanel sau rucsac. happy

| Francesca17 explică:

Multumesc Mult Diana (Fiindca ai spus ca imi urezi Bafta)! kiss
Tu in ce clasa treci?
Iti urez Succes in acest an de scoala kiss!
Te pwppp love struck!

| deniisu a răspuns:

Un ghiozdan ar fi cel mai potrivihappygeanta ia-ti mai incolo:X...sigur gasesti un ghiozdan frumos si colorat perfect pentru tinekiss

| Ðianna a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa iti iei ghiozdan, nu este adevarat, nu e demodat deloc.Cauta-ti unul cu floricele,sau inimioare, sau tot felul de maimutoi, asa cum au spus fetele de mai sus.De ce nu rucsac sau geanta de umar? Pentru ca din clasa a 5`a vei avea mai multe caiete,chiar si caiete studentesti, din acelea mari, si iti trebuie ceva incapator.Eu am avut geanta de umar, si dupa vreo luna am lasat-o uitata undeva intr-un sertar, pentru ca mi se parea enorm de grea (o tineam pe acelasi umar in fiecare zi).Am avut probleme cu umarul o buna perioada. te-am pupat kiss succes la gimnaziuwinking

| Ðianna a răspuns:

Eu intru in clasa a 11`a happy [mersi la fel love struck ].

| klaws007 a răspuns:

Ghiozdanul e demodat, geanta de umar e pentru liceu, deci ramane varianta rucsac ca e mai potrivita pentru clasa a5a

| FataFaraNume_1841 a răspuns:

Poti sa-ti iei un ghiozdan pentru cand ai ore multe si o geanta de umar pentru cand ai mai putine ore. POti sa mai adaugi cateva brelocuri si vei fii f. tare.

| BeLLLLLa a răspuns:

Mie imi place ghiozdan ca este mai incapator skoompatongue
i-ati un ghiozdan sooooper colorat cu floricele, inimioare ce vrei uhh
:X:X:X:
o mik fundasmugpuppy dog eyes plzz:*:*:*:

| NuStiuCeNumeSaImiPun a răspuns:

Buna! Geanta de umar adica de aia intr-o parte nu? Eu ti-as zoce sa iei una big grin