| anonim_4396 a întrebat:

Urgent! Dau funda:
Deci parintii mei sunt plecati in strainatate si ziua mea este cam peste o saptamana (fac 14 ani) deci trebuie sa imi fac buletinul. Eu stau la bunica. Vreau sa va intreb cum trebuie sa procedez, ce acte imi trebuie si alte chestii am nevoie sa stiu. Va rog mult de tot, nu va dati cu presupusul, nu raspundeti aiurea.
Multumesc!

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Parintii tai pot imputernici pe bunicata ca ea sa fie cu tine la primul buletin, ai nevoie de 2 fotografii tip buletin, certificat de nastere si contractul apartamentului al parintilor din Romania.

| Smile_8278 a răspuns:

Ai nevoie de certificatul de nastere, copie dupa contractul de apartament, si cv chitante pentru timbru (nu stiu exact ce chitante )

| Smile_8278 a răspuns:

De fapt poza ti-o face la sectia de politie!