| anonim_4396 a întrebat:

buna TPU! Va rog, ajutor...
M-am certat cu o colega (de banca) care imi era si o foarte buna prietena, pe motiv ca nu am vrut sa fac echipa cu ea pentru un proiect la biologie si am facut cu o alte doua colege si baiatul cu care sunt impreuna. Ideea e ca ea nu voia sa faca cu una dintre fete ( Maria) deoarece, noi fiind in clasa a opta, in a saptea ele doua au vrut sa faca un proiect impreuna dar MAria a "abandonat-o" deoarece colega despre care vorbesc nu se implica in proiect, si atunci si-a "jurat" ca nu mai face niciodata proiect cu ea. Si din aceasta cauza s-a suparat (ea e suparacioasa de felul ei) dar de data asta s-a suparat cam prea tare si exagereaza. S-a mutat din banca cu un baiat (Andrei) ca sa pot sta eu cu Vlad (cel cu care sunt), dar la modul serios vorbind, a facut asta intentionat ca sa nu stea in banca cu mine. Nu vorbeste cu niciunul dintre noi (suntem 7 in grupul nostru) si sta numai cu "popularii" si se plange lor de mine, le baga prostii in cap, Eu cu ei nu am treaba, dar se pare ca ea a devenit foarte buna prietena cu ei. Vlad mi-a spus azi ca ea si o fata populara din a opta B (noi suntem C) si-au batut joc de el si de relatia noastra etc. Alta chestie care ma pune pe ganduri este ca ea a are la mana cu multe chestii (are niste poze cu mine pe care le-a facut cand eu nu stiam si am iesit ca naiba in ele, le poate folosi). SI eu o am la mana cu cate ceva, dar ea chiar ma are cu multe chestiuni.
Pe de o parte as vrea sa ma impac cu ea ca sa scap de gandul asta cu razbunarea, dar pe de alta nu, pentru ca stiu ca ea de fapt se transforma cand e pe langa populari.
Alta chestie, ea era intr-un fel cea care tinea grupul unit, acum fara ea... Suntem prieteni, dar nu cred ca vom mai fi asa uniti. Oricum, toti din grup au aceeasi parere ca si mine despre ea, ca e o suparacioasa.
Ce sa fac?

1 răspuns:
| Raluca_Rallu_1993 a răspuns:

Stiu cum, e nu o baga in seama. Se va intoarce ea la tine, si daca sunteti cele ma bune prietene 100% se va intoarce.