| anonim_5707 a întrebat:

va rog dati-mi si mie un sfat:ce sa fac cand sunt trista, deprimata? va rog ajutati-ma[trec printr-o perioada foarte grea[dau fundita]

2 răspunsuri:
| Larisa a răspuns:

In primul rand vreau sa-ti zic ca nu esti singura.toti avem momente bune si momente mai putin bune,diferenta este in modul cum abordam momentele mai putin bune:daca preferam sa ne interiorizam,sa suferim,plangem,refuzam sa iesim din casa,sau:alegem sa ne bucuram de viata,sa fim optimisti, sa zaambim, si sa ne bucuram de ceea ce avem.Viata e asa scurta si asa intensa ca sa o risipim aiurea.eu am ales a doua varianta, tu?

| AlExAnDrU_7476 a răspuns:

Gandeste-te la ceva ce te inveselste