| bilushca a întrebat:

Buna TPU.va rog ff mult sa imi dati un sfat.si baieti si fete nu conteaza.de 1 a fost transferat un baiat de la alta clasa la noi in clasa.si prietena mea cea mai buna s-a indragostit de el dar el nu o placea nici atunci nici in ziua de astazi.lui i aplacut de mine si m a intrebat de 2 daca vreau sa fiu cu el si l am refuzat. din setembrie insa a inceput sa imi placa de el si el.ma place ink. dar e prietena mea la mijloc si nu vreau sa stric prietenia mai ales ca baiatul asta e cam fustangiu si nu stiu daca ar rezista relatia.oricum.priet mea are iubit si ink unu foarte frumos si mult mai matur dar.tot e geloasa si nu stiu ce sa fac in privinta asta. ce ma sfatuiti?

2 răspunsuri:
| Danny a răspuns:

Sincer, si mie mi s-a intamplat la fel, insa prietena mea a fost cu el si s-au despartit dupa ce s-au certat, dupa aia am fost eu cu el (dar foarte superficial, in sensul ca nu ne-am prea vazut, deci eram impreuna doar cu -numele-) si s-a dovedit a fi un tip fustangiu si care-si incerca norocul cu toate. In orice caz, nu mai vorbeste cu niciuna dintre noi. In orice caz, tu trebuie sa decizi daca vrei sau nu sa fi cu el... Poti sa vorbesti cu prietena ta, si pana la urma o sa conteze prietenia dintre voi, nu un baiat. Nu?

| adRiaNOO a răspuns:

Pai ar trebui sa inteleaga prietena ta daca pana acum nu a putut fi cu el si a gasit pe altcineva nu ar trebui sa se supere pentru ca uh esti cu el. dar no depinde cat de geloasa ii gandeste-te daca merita baiatul sau nu prima oara.big grin