| RalucaMariia a întrebat:

Bună TPU...VĂ ROG SA MA AJUTATI
Am 14 ani,sunt o fata destul de timida dar in acelaşi timp îmi place să socializez foarte mult.
Dar chestia e că de ceva timp nu mai am pe nimeni,nu mai am nici un prieten,în momentul de față nu am mai ieşit şi eu să mă plimb de prin octombrie,şi atunci am ieşit singură.
Toți colegii mei ies,se plimbă,petrec dar pe mine nu mă invită cu ei sad
Eu aşa vorbesc cu ei dar simt că nu îmi sunt prieten.
În clasă am o fată care se lasă luată în brațe de toți,pocnită peste fund,vine numai cu decolteuri mult prea generoase şi toți roiesc pe lângă ea,nu că ar fi cine ştie ce frumusețe(nu mă cred miss univers, keep calm)
Faza e că ieri eram cu mai multe fete lăngă banca mea şi cu ea şi a venit un băiat la fata aia mai mic ca ea cu 2-3 luni şi o tot lua în brațe. Ea zicea "lasă 'mă în pace" dar tot nu riposta straight face
După a zis una dintre fete: "Uite băiatule,o mai avem şi pe crețulina" (adică eu)
,la care el face: "neeh,ea e mai urâtă ca fata asta"
M-am simțit ca ultimul rahat şi mai că mi-a venit să plâng,dar nici nu ştiu de ce sad
Mai simt şi eu nevoia de iubire,mai vreau să vorbească cineva şi cu mine dar nu. Stau cu telefonul pe lângă mine şi cănd m-ai primesc vreun mesaj de la Telekom îmi vine să dau cu el de pământ pentru că eu tot sper că mă caută şi pe mine cineva sad
Eu sunt şi mai plinuță, nu sunt grasă dar am ceva forme mai rotunde şi din cauza asta iar nu am încredere în mine
Am nevoie de ajutor vă rog sad sad

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-l lua in serios pe tipul de mai sus.

Pai, ce sa zic, la anul mergi la liceu, iti faci prieteni noi, o sa vezi ca la un moment dat nu o sa mai stii cu cine sa iesi. Din ce am citit in intrebarile tale anterioare vad ca esti o fata cuminte, e foarte bine sa fii asa.Eu Nu ii lua in seama pe rautaciosi si foarte important, nu cauta atentie, lasa-i pe ei sa te caute. Daca tu esti fata din poza, nu esti deloc urata, asa cum te-a numit acel coleg foarte nepoliticos. Legat de ce am citit, cum ca cei de varsta ta merg in baruri, crede-ma ca nu e nimic special acolo sau 'dubios', majoritatea adolescentilor ies in baruri, bine, asta nu inseamna sa te duci si tu, doar ti-am spus. Iti sugerez sa iti cauti alte preocupari, nu e bine sa suferi din cauza singuratatii, uneori e mai bine asa decat cu tot felul de persoane care nu iti vor binele in jurul tau. Bafta!

11 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Lasa-mi numarul tau in privat, si-ti mai trimit eu mesaje din cand in cand, si rezolvam toata problema.
Ce zici? Te bagi? happy

| RalucaMariia explică (pentru OldSoul):

Ai Facebook?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RalucaMariia):

Tipul te-a luat la misto si tu il intrebi daca are Facebook, serios?

| RalucaMariia explică (pentru anonim_4396):

Daca nu poti sa ma ajuti nu comenta straight face
Mi-an dat seama ca e tip si nu e tipa dupa ce am lasat raspunsul

| anonim_4396 a răspuns (pentru RalucaMariia):

M-ai inteles gresit, eu am vrut sa te ajut, tocmai de asta ti-am atras atentia.

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Si de unde pana unde ai ajuns tu la concluzia ca am luat-o la misto?
Raspunzi si tu sa te aflii in treaba, sa mai ai un raspuns in plus in lista.
Patetic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OldSoul):

Asa a sunat. Si oricum, crezi ca are nevoie de prieteni virtuali?

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e vorba de prieteni.
Daca ea vrea din cand in cand sa aiba parte de cate putina atentie, de ce nu? Chiar daca o fi si de la un necunoscut poate prinde bine in unele momente, sa auzi un sfat, o parere de la cineva care nu te cunoaste, sau pur si simplu sa stii ca cineva se gandeste la tine.
La asta ma refeream, acum ca am zis sa-mi dea numarul de telefon, aia da, a fost o greseala, si recunosc ca e destul de penibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună,dacă vrei un prieten nou dă-mi Facebook-ul tău în privat și vorbim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și să nu-ți mai pese de ce zic alții despre tine, în locul tău cănd baiatul ăla a spus ca ești mai urată ca aceea fata trebuia să răzi.și sa îi spui : Mulțumesc frumos, mă simt măndră că nu arăt ca aia... dimineața zici că este o fantomă dacă nu se machează.Fii mai stăpănă pe tine și nu e nici o problemă dacă nu ai prieteni..totul va veni de la sine va trece perioada asta.

| skoov a răspuns:

Pur și simplu înceată sa îi ignori și eu am aceiași problema dar am găsit pe cineva cu care sa socializez