| libelula55 a întrebat:

va ziceam acum cateva zile ca eu vreau sa merg in Germania la o prietena mama mea mea zis ca ma lasa daca slabesc fix 15 kg in 25 de zile. Am incercat sa ii explic ca nu poti intr-o luna da 15 kg jos ori ce ai face. Si este foarte nesanatos. Am tinut dieta si totusi am slabit 8 kg. Eu peste 2 zile trebuie sa plec. Iar daca cantarul nu arata ca am slabit 15 kg atunci mama nu ma va lasa.
Intrebarea mea este stiti cum sa fac sa arate cantarul ca am slabit 15 kg? Sa stau in anumita pozitie sau sa-l dereglez cumva. Este un cantar normal NU este electronic, iar daca nu arata -15 kg nu ma va lasa iar eu chiar mi-am facut planuri multe. Va rog sa ma ajutati va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| F12345 a răspuns:

Perfect! Daca are rotita urca-te pe el si da cu degetul pe rotita inspre stangaAtunci cantarul va arata mai putine kg fiindca il dai inapoi

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa ii faci ce vrei tu cantarului e clar ca mama ta nu vrea sa te lase la ce conditii ai pus. Si daca trebuie sa pleci peste doua zile inseamna ca deja ai bilet de avion luat sau ce alt bilet ai nevoie

| libelula55 explică (pentru suntserios):

Ma lasa, dar e o persoana foarte deficila si nu lasa de la ea, oricum ea este in Italia deci nu este acasa si practoc ar trebui sa-i arat pe Skype cate kg am deci s-ar putea sa nu-si dea seama.

| Ara997 a răspuns:

Mama ta nu are curajul sa-ti spuna ca nu vrea sa te lase si atunci ti-a aruncat target-ul asta nerealist si extrem de nesanatos. nu stiu care din voi doua este mai responsabila, se pare ca tu.

| F12345 a răspuns:

Cantarul tau nu are o rotiță sub el? Sau este electric?

| libelula55 explică (pentru F12345):

Nu este electric este normal si da are o rotita

| libelula55 explică (pentru F12345):

Perfect multumesc mult

| F12345 a răspuns (pentru libelula55):

Ai reusit?

| F12345 a răspuns (pentru libelula55):

Perfect! Daca are rotita urca-te pe el si da cu degetul pe rotita inspre stangaAtunci cantarul va arata mai putine kg fiindca il dai inapoi