| anonim_4396 a întrebat:

TPU! happy
Vara aceasta ma gandeam sa-mi fac cateva suvite albastre si ca sa nu fie permanente voi folosi albastru de metil. Problema e ca prietena mea a facut acelasi lucru saptamana trecuta si nu se vedea decat la soare (suntem brunete). Pot sa fac ceva ca culoarea sa fie mai intensa si sa fie evidenta?
Funda! :**

Răspuns Câştigător
| PŞtefaniaP a răspuns:

Nu cred că poţi. Te-aş sfătui să încerci cu culori mai vii care sunt deschise gen verde deschis, turcoaz sau albastru deschis. Cu albastru de metil nu se prinde prin simplul fapt că ai părul brunet la fel ca prietena ta.

În fine, sper că te-am ajutat şi o zi bună să ai! big grin

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Merge doar pe blond, trebuie sa decolorezi mai intai suvitele. Dar ai grija ca albastrul de metil pateaza, si daca te prinde o ploaie...

| bbu2eugen a răspuns:

Nu se vede pentru ca inchis cu inchis nu prea merge. Un roz de ex ti s ar vedea foarte bine este deschis si plus ca iese in evidenta. Alegeti niste culori mai deschise si nu cele inchise.

| Mara1223 a răspuns:

Foloseste mai bine nuantator.e super:* funda?:**