| AbominableBride a întrebat:

Buna, TPU! Vin si eu cu o intrebare. Credeti ca eu si o amica am putea merge la Club 99 ( club unde vin comedianti sa faca stand up) desi suntem minore? Aavand in vedere ca este un club, nu cred ca am avea voie, insa nu planuiam sa consumam alcool deloc. Banuiesc ca in unele cluburi nu ai voie sa mergi neinsotit de un adult.

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Eu am fost și nu ne-a întrebat nimeni ce vârsta avem.
Trebuie sa faci rezervare online, apoi vei fi sunat sa confirmi și atât.
Dacă vrei sa comanzi alcool, nu îți garantez ca nu o sa îți ceara buletinul, e dreptul lor.
Nu e club, e un loc cu multe mese mici și înghesuite și o scena (dacă se poate numi așa) unde stau comedianții. Când se termina programul (o ora jumate de obicei) toți se ridica și pleacă. Nu e muzica sau altceva, pur și simplu intri, te așezi la masa, comanzi ceva, Asculți glumele, apoi te ridici și pleci.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde si cati ani aveti