| June20 a întrebat:

Voi cum va motivati sa mergeti in fiecare zi la munca cu spor? Cum va motivati sa mergeti stiind ca altii castiga bani seriosi nefacand aproape nimic? Eu am 23 ani si 2300 salariu, dar nu stiu cum sa ma fac sa inteleg ca totul e temporar si ca o sa avansez cu timpul. Nu prea ma mai simt motivata, desi lucrez de f putin timp aici. Voi cum faceti? Poate inteleg si eu bunul mers al lucrurilor

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Daca te trezesti dimineata numai pentru a strange bani e si normal sa ajungi un om trist. Altii traiesc din 800 de lei pe luna cu 5 copii, in cazuri regretabile. Gaseste-ti alta motivatie in viata, nu banii. Iti pierzi tineretea gandindu-te la bani si batranetea gandindu-te la tineretea pierduta.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai un salar bun, cred ca asta e motivatie buna, ai 2300 net sau brut?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma motiveaza multe lucruri.

rata la masina
chiria
foamea
factura la curent, apa, net
si alte nimicuri de genul

| Justme1997 a răspuns:

Ma motiveaza doar gândul ca nu vreau sa fiu dată afara

| Catalina990099 a răspuns:

Lasă prostiile si mulțumește-te ca ai un loc de munca si un salariul bun, fata de alte orase, unde salariul este de 1000-1200 lei le luna... e chiar ok! Nu te plânge.