| dalii389 a întrebat:

Vreau să îmi dați niște sfaturi despre cum să mă bat. Voi cum vă bateți? Și cum să lovești să doară mai tare? Fundaahappy

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce mergi pe premiza ca toti suntem niste smardoi?

| dalii389 explică (pentru suntserios):

Nu cred astalaughing, dar ziceam, în cazul în care cineva vrea să te bată, ce să faci, că doar nu stai pur și simplu

| danay72 a răspuns:

Dacă te bați, ce rezolvi? Poate te lovești și mai pătești ceva grav. Dar dacă nu te bați arăți ca esti diferit si ca ai tărie de caracter.Mai bine învinge răul prin bine.

| peperonies a răspuns:

E ca si cum ti-as explica mersul pe bicicleta. pana nu te sui pe bicicleta nu o sa inveti.

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Eu cand ma bat tin cont de niste reguli :

1) respect latimea de umeri
2) piciorul inclinat la 45 de grade, greutatea sa cada pe centru
3) astept sa oboseasca adversarul, mai mult ma bat defensiv
4) foloseste lovituri usoare, acum nu te apuci sa-i dai un upercut in barbie cu toata forta ta... Doamne fereste
5)capul in barbie si priveste-ti mereu adversarul in privire
6)niciodata sa nu-ti fie frica sa te bati
7)bataia este ultima rezolvare intr-o problema, niciodata nu abuza de asta, ci foloseste-o decat in cazuri extreme cand dialogul nu se mai poate realiza.

Ai grija de tine.

| MissMoon a răspuns:

Bătaia nu este deloc o soluție in rezolvarea problemelor. Diplomatia este cheia.Fi diplomat, dai celuilalt un exemplu despre cum ar trebui sa ne comportam.De ce sa fim priviți ca niște sălbatici când putem fi priviți cu respect.In viața nu ai nevoie sa stii sa te Bati in schimb ai nevoie sa Cunoști arta vorbirii aceasta îți va deschide toate ușile.

| dalii389 explică (pentru MissMoon):

Ai dreptate, dar totuși, dacă o persoană sare la bătaie, nu are rost să mai stai pe gânduri, trebuie să te bați, decât să fii tu bătut.

| MissMoon a răspuns (pentru dalii389):

Cine 'sare la bataie' cum spui tu îți va da sigur pe nepregatite așa ca nu contează dacă sti sa te Bati sau nu.

| Hadadea_Roby_1995 a răspuns:

Bataia nu e cea mai buna solutie, dar cand e nevoie, trebuie sa o te bati. Eu as zice ca punctul cu cea mai mare durere ar fi sub nas. Despre cum te bati... Pai cel mai simplu mod este modul de strada. Adica dai cu ce poti si folosesti tot ce ai langa tine ca avantaj.