| Karan17 a întrebat:

Buna TPU vreau sa intreb si eu ceva. Stiu o fata care mama ei e plecata in Italia si ea sta cu nasa ei dar ea o considera mama ca ea a crescut-o de mica si ea vrea sa fie adoptata de nasa ei are 16 ani are dreptul la cuvant sau are doar jumatate de cuvant? poate sa fie adoptata de nasa ei? Multumesc!

1 răspuns:
| mini35 a răspuns:

Salut! Parerea mea e ca mama e cine te creste nu cine te naste.Asta e parerea mea. Oricum la intrebarea ta pot fi si pro si contra ca sunt si parti bune si rele.Ea ar trebui sa isi asculte inima. Sper ca am fost de ajutor.big grin