| JustForFewSeconds a întrebat:

Vreau sa ma ajutati sau sa-mi dati vreun sfat ca nu stiutiu ce sa fac…deci azi am dat campionatul la hambal (fete) si eu sunt intra 7-a iar tabara adversa intra 8-a si pe teren cateva minute bune am jucat cum trebuie, dar dupa asta sau impins fetele de la a8-a in noi si tot ne faultau si am inceput si noi sa faultam, dar dupa prima repriza in timpul la a2-a a venit una dintra 8-a si ma pocnit peste fata bineinteles ca i-am intorso si eu (eu fiind mai mica si ea era cu mult mai mare decat mine la inaltime) apoi am mai jucat si tot ne injurau ele pe noi si noi pe ele(noi adica fetele de la 7-a si ele 8-a) apoi dupa final am mai stat cateva minute bune si ne-am odihnit apoi ele au dat cu mingea intr-o prt de-a mea desigur prt mea nu a mai suportat si au luat una dintra 8-a la bataie apoi am avutato si noi (fetele de-a 7-a) si am ajutat-o dar toata cls a 8-a au sustinut bataia participand cu urlete etc, fiindune frica si noua totodata(baietii de la noi nu erau atunci) si au venit toti sa o bata (pe prt mea) noi venind si noi apoi noi am decis sa plecam ca nu aveam chef sa ajungem la spital…si problema :

Noi avem o diriginta care nu tine cu noi (si scade nota la purtare la orice lucru) si ne temem sa le zicem pe fetele de a8-a ca ne –au luat la bataie si ca neam urmarit pana acasa, asa si am spus ca venim cu parintii la scoala sa indrepte lucrurile dar ne temem sa nu scada nota la purtare dor fiindca am provocat scandalul sau am participat (deci unele fete au fost participante intens altele nu prea eu am fost la limita dintre astea 2) app cls noatra e considerata ca fiind cea mai cumite din scoala, dard aca ii prezentam cazul doamnei diriginte ea ne va scadea noua sau lor (sau la toti)? va rog helppp ca mie foarte frica :-ss :-ss va rog va rog va rog! nu stiu ce s afac ve rog ajutati-ne va rooog FUNDA

Răspuns Câştigător
| dellya13 a răspuns:

Ceaaauu:*
Si eu am fost in aceeasi situatzielaughing bineintzeles tot la handball.
Parerea mea cred ca ar fi sa ii sp la diriga voastra ca vau batut alea pentru ca. poate ele vor fi trase la raspundere deoarece sunt mai mare si ar trebui sa fie mai intelegatoare si etc.straight face

Si noi avem o diriga.cea mai severa profa sh normal.ar trebuie ca la alea de a 8a sa le scada nota la purtare in cazul in care ele au inceput:-). daca nu au inceput ele...sincer nuush ce o sa se intample.deci concluzia este ca.ar trebui sai spuneti la diriga vst t ca asa se vor invata si alea minte si.fie ce or fi daca ele au inceput scandalul!:-s. sper ca te'am ajutat:*
te puuuup:*

Funda?batting eyelashes

3 răspunsuri:
| JustForFewSeconds explică:

Hello "yuli" am probleme serioase tu nu vezi ce zic eu aici?laughing cred ca esti oarbalaughing pai nu ma intereseaza cum se scrie corect sau nu si nici nu il practic joc de nevoie ca trebuielaughing mai scuteste-ma

| iulia_9095 a răspuns:

N-ar trebui sa-i spuneti doamnei diriginte daca o sa va scada nota, pentru.ca atunci celelate fete o sa se enerveze si mai tare ca o sa le scada si lor nota la purtare si o sa va considere niste paracioase, cel mai bine ar fi sa nu le mai bagati in seama si sa-i povestit antrenorului ce s-a intamplat...si inca un sfat,ar trebui sa te inveti sa scrii, sa lasam problemem de garamtica, dar macar"handball"sa scrii corect mai ales daca practici acest sport

| dellya13 a răspuns:

Multumesc pentru funda! te puuup:*