| Lav999 a întrebat:

Buna TPU :* Vreau sa ma ajutati si pe mine va rog mult cu sfaturi despre lentilele de contact... As vrea sa-mi cumpar dar nu stiu mare lucru despre ele. Nu am probleme cu ochii, deci vreau doar sa-mi schimb culoare lor. Trebuie neaparat sa fac un control la medic? Explicati-mi va rog mai multe. Multumesc mult si astept raspunsuri cat mai repede

Răspuns Câştigător
| SashaSiAtat a răspuns:

Da, fa-ti un control la ochi.
Ideea e ca lentilele sunt foarte pretentioase si daca nu esti atent/-a de unde le cumperi s-ar putea sa te alegi cu unele infectii sau boli.
Sa nu le imprumuti nimanui si sa nu umblii la ele daca nu esti bine spalata pe maini sau dezinfectata.
Bafta in continuare!