| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa ma transfer la alt liceu dar nu ma lasa parintii. Mie nu-mi place la ce liceu sunt, parintii au vrut sa ajung la acest liceu. Pentru mine a fost un chin la acest liceu. As putea sa ma transfer fara parinti? Stiu ca la transfer am nevoie de un adult, ar merge cu altcineva? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Din păcate dacă ești minor ai nevoie de un adult, daca la liceul unde ești acum ai note mici și profesori exigenți iar cu colegii nu prea te înțelegi atunci ar trebui să înțeleagă că acolo nu e locul tau.
Explica-le bine situația sau vorbește cu o ruda apropiată să încerce să îi convingă că așa ți-ar fi mai bine.
Mai mult nu prea ai ce sa faci, mult succes.

| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Hei,se poate si cu alt adult, la mine a fost bunica si a mers; 3