| anonim_4396 a întrebat:

Buna, vreau sa ma transfer la alt liceu și nu ma lasă părinții ( m-am luptat mult cu ei și nu prea mai rezist. Pot sa ma transfer cumva fără ei? Sau ce as putea face? Niște sfaturi. Multumesc!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu te poti transfera fara cererea lor, catre directorul scolii.

| Andreeush a răspuns:

Nu poți să te transferi fără acordul părinților fiindcă ești minor.

| RobertMoon a răspuns:

Îți iei fisele și tot ce trebuie, vorbești la secretariat sau cu directorul la sfârșitul semestrului, iar cu dosarul de aici te duci la alt liceu și te înscrii și cam asta e povestea. Știu cei de la secretariat de ce ai nevoie, le explici că vrei sa te muti îți fac fisa de transfer, îți dau dosarul și tot ce mai trebuie, chiar nu vad de ce ar trebui părinții să intervină daca ție nu îți place liceul la care ești...

| ioan452 a răspuns (pentru RobertMoon):

Și dacă trebuie sa semneze părinții ce fac?

| RobertMoon a răspuns (pentru ioan452):

Dacă trebuie...ghinion. Vorbește mâine la secretariat și îți vor spune ei exact pașii, și în timp ce povestește secretara ce trebuie sa faci adaugi așa "și trebuie să semneze vreun părinte ceva?" Daca nu e nevoie ai noroc.

| Mynameis93 a răspuns:

Vorbește cu diriginta/dirigintele și te va ajuta.