| sellieania a întrebat:

Buna TPU vreau sa-mi fac niste suvite dar nu stiu ce culoare please help me parul e de culosare saten inchis :*

Răspuns Câştigător
| Andarock a răspuns:

Și părul meu este șaten închis, iar eu mi-am propus să-mi fac niște șuvițe roșii sau albastre (m-am gândit și la mov la început).
Așa, ca să fi mai ieșită din tipare, să te gândești și tu la cele 3 culori de mai sus, deoarece sunt cele mai bune alegeri. happy
Să nu te gândești să-ți faci șuvițe verzi, portocalii sau galbene (blonde), deoarece arată foarte rău. (o prietenă de-a mea are șuvițe verzi și parcă este un monstru de mlaștină x_x, iar șuvițele portocalii și galbene sunt demodate).

1 răspuns:
| Catharsis a răspuns:

Ţi-aş sugera o culoare mai vie, mai modernă, cum ar fi roz, mov, albastru, verde (dacă îţi place). Sunt foarte "la modă" vara asta.
Şuviţele blonde, după onesta mea opinie, sunt cam "expirate", bătrânicioase.
Problema e că dacă ai părul foarte închis la culoare, şuviţa (şuviţele) pe care vrei să o vopseşti trebuie decolorată.