| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa va cer parerea in legatura cu ceva... deci este un vis " deep inside me" de care nu am spus nimanui, adica nimeni nu ma asculta, deci eu visez de la 10 ani sa devin cantareata, la 10 ani mi-am construit o chitara ciudata de lemn cu, niste corzi din ate de cusut, deci eu statea la mijlocul lunii iulie in gradina bunicii mele batand cuie,( si era canicula) in fine treaba e ca multa lume mi-a zis ca am voce, dar de fiecare data cand incerc sa-i zic mamei mele ca eu chiar am talent ea aduce fel si fel deiscutii : " nu e o meserie stabila, bla bla bla" ea vrea sa fac dreptul, ca asa a facut si ea, sincer imi place meseria mamei mele si mi-ar placea, si i-am zis ca va fi planul meu B, si i-am zis ca vreau sa incep cantand la chitara, si ea a zis: O chitara e scumpa, lectile sunt scumpe bla bla bla" mama mea sia pierdut locul de munca anul acesta din cauza concedierior in masa, si acum lucreaza temporar la magazinul nostru, si i-am zis ca daca pot sa-mi iau chitara din banii de ziua mea de14 ani si ea a zis ca nu e bine, si sa imi iau chestii utile. de ziua mea am starns 6 milioane. de 3 mil mi-am luat haine si chesti de care avem nevoie ca a venit iarna si mama nu are de unde sa imi dea si de 3 mil voiam sa imi cumpar chitara. intr-o zi am auzit o discutie a parintilor mei, spunand ca au nevoie de bani... asa ca i i-am dat mamei mele. si normal ca nu i-am zis mama ii vreau inapoi. si acum chiar nu stiu ce sa fac! imi urasc viata! de ce nu ma sustine nimeni? de ce mereu trrebuie sa fac ce vor ei cand vor ei?

Ce ar trebui sa fac sa imi indeplinesc visul?

6 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Pacat ca e doar un vis, dar Dumnezeu poate ca iti va iesi in cale sa stii, m-a impresionat povestea ta! Altii au posibilitati multiple si isi permit orice iar tu uite ce tristete sa suferi din cauza neajunsurilor alor tai...si ce inima mare ai! Sa le dai si banutii strasi cu atat truda! Promit ca am sa scriu si un blog pe netlog unde am cont acolo sa fac cunoscuta povestea ta si cine stie de unde va sare iepurele, doamne daca stiam, am avut o chitara cu ani in urma in Italia, si nevand ce face cu ea am lasat-o acolo cand am plecat! Multa bafta si ai grija de tine sa stii ca mai astept cate un semn de la tine, o sa te trec la prieteni sa accepti prietenia! pa.

| superdorex a răspuns (pentru superdorex):

Poate ca imi va trebui adresa ta, sper sa imi raspunzi pentru ca eu sper ca se va gasi cineva sa te ajute o sa fac cunoscuta povestea si visul tau peste tot!

| Bemineever a răspuns:

Inceraca sa fii calma si sa "gandesti la rece".Asa mi-a facut si mie mama,numai ca la mine nu a fost vorba despre cantat,ci despre actorie.Dar am vorbit cu proful meu de actorie de la scoala si m-a ajutat sa devin ce sunt(Nu ma laud ca sunt o actita THE BEST,dar ma descurc). Incearca sa vorbesti cu un profesor,cum am facut eu! Cred ca ai prof' de muzica.Ei, spune-i lui sa te ajute cumva, sa te recomande unui meditator.Nu trebuie ca parintii tai sa-ti distruga visultongueNu trebuie sa-ti spuna toata lumea"In your dreams, baby".Fa-te auzita...P.S.Chiar as vrea sa te vad pe scena candva! Good luck!:*

| 4drian a răspuns:

Foarte bine ca ti-ai ajutat parintii. Vin sarbatorile si vremea colindului. O chitara este intre 250 si 300 de lei. eventual poti lua un pachet ce contine chitara, husa, aparat de acordat... Nu renunta la visele tale. Mult succes

| lolyanna a răspuns:

Eu inteleg si punctul de vedere al mamei tale, putin reusesc in cariera de muzician si din aceasta cauza este periculos sa faci o scoala de muzica in loc sa inveti ceva ce iti poate oferi un viitor sigur.Insa ai putea de exemplu sa devii un reprezentant la avon sau cv de genu(multe tinere fac asta) si asa poti face si tu un banutz sa iti cumperi o chitara si mama ta nu cred ca ar putea comenta ceva, doar ai muncit tu pentru banii acesteahappy

| Deea26 a răspuns:

Sa nu renunti la el in primul rand. iar mai apoi incearca sa ti faci banutii tai happy cum fac si eu. nu intotdeauna primim bani de la parinti pentru ce vrem noi sa ne cumparam.