| DenisiaLorena a întrebat:

Am o problema ca la rebela de la radio, mi-e frica sa fac ce vreau. Imi place sa cant si sa dansez, de fapt cantatul e pasiunea mea. Dar nu ma sustine nimeni din familie, doar 3 colege de la scoala. Tata nu ma lasa sa ma fac cantareata ci vrea sa devin doctorita (ceea ce eu nu vreau). Treaba e ca din dorinta celor 3 prietene am reusit sa cant un solo la serbare, sa cant de ziua mamei la pian iar de pasti la chitara. Dar chiar si daca m-ar sustine cineva nu as avea curajul. Cum sa fac sa imi indeplinesc visul?

Răspuns Câştigător
| cristians a răspuns:

Pff......secretul e sa nu renunti niciodata, daca chiar iti doresti asa de mult cum zici tu, nu renunta sa nu renunti niciodata si eu am avut o problema asemenatoare mie imi placea sa scriu poezii, si nu am renuntat chiar daca nu aveam sprijinul la nimeni au vazut ca fac poezii marfa si de exemplu sambata trebuie sa ma duc la un concurs de poezii pe scoala big grin.

| DenisiaLorena explică (pentru cristians):

Mersi raspunsul tau m-a ajutat foarte mult.

7 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

"Daca gasesti un drum fara obstacole, probabil ca drumul acela nu duce nicaieri."
Are sens pentru tine?

| DenisiaLorena explică (pentru Ronnix):

Inteleg si are sens daca nu spun ce vreau sa fac si ce imi place atunci nu imi voi indeplini visul.

| angeldevil_7103 a răspuns:

Singurul lucru de care ai nevoie acum este incredere in tine si... multa ambitie si curaj. Sper sa-ti implinesti visul!happyhappy

| DenisiaLorena explică (pentru angeldevil_7103):

De acum voi avea mai multa incredere in mine si voi fi mai curajoasa si nu voi mai renunta.

| Kamwiiiiiiiii a răspuns:

Spune-le ceea ce simti parintilor tai.Cu rusinea nu rezolvi nimic.Cand o sa ai curaju sa le spui cheama-le si pe prietenele tale cu tine pentru a confirma talentul tau.In privinta cu tatal tau spune-i ca tu esti mai priceputa la dans si muzica si nu ti-ar placea sa fi doctorita

Succes! Ps: cu rusinea nu rezolvi nimic

| DenisiaLorena explică (pentru Kamwiiiiiiiii):

Probabil ca de asta nu ma sustin pentru ca unii nu stiu pasiunea mea.