| Deidaratheme1234 a întrebat:

vreau sa vorbesc despre ceva care ma framanta de mult timp, aproape termin clasa a 10 a si nu vreau sa mai continui si nu pentru ca nu pot, ci pentru ca ma urasc la culme, nu ma accept asa cum sunt. Viata pentru mine e un chin, nu are rost, vreau sa mor cat mai repede, o sa-mi spuneti ca sunt doar un idiot dar chiar nu mai suport deoarece:
1 sunt un antisocial;
2 nu am nicio prietena;
3 si nu sunt multumit de marimea organului meu genital.
Vreau sa ma omor cumva,ce rost are sa fac o scoala,d-apai sa-mi intemeiez o familie, sunt complet diferit fata de ceilalti la fizic la orice, va rog sa tratati ca atare si asa sunt depresiv.
Precizez ca am 17 ani, dati-mi niste sfaturi, ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Cismi a răspuns:

" shii cu tini, si ai?"'
Amice, usor nu mai fii asa deprimat ca nu e nici un capat de lume, stiai ca fericire e o alegere? In loc sa zici " vreau sa mor am pensisul prea mic " nu mai bine gândesti ca " frate e mai mic învăț cateva chestii si o sa fie mai bun de cât unu de 17-20, plus ca pot face copii ".
Sa iti zic ceva in general esti trist deoarece vrei sa fii trist.
Ai zis ca esti antisocial, ok bine poate pana acum ai fost dar de acum încearcă să nu mai fii mergi vorbește cu fete băieți fa ti prieteni, nu e deloc greu.
Stii daca o sa stai sa zici nu ca nu se poate pai chiar nu o sa se poată deoarece nu faci nimic sa se poată.
Daca nu ai nici un prieten indicat ar fi sa vorbești cu fete si sa ai prietene fete poate sa iti faci o iubită deoarece ele sigur mai au prieteni băieți iti faci anturaj.
Acum cum sa vb cu o fată?
Pai daca nu poți f2f si dupa ce mi ai zis mai sus nu ca nu poți tu te ai face roșu si ai pleca vb pe mess dar nu ii zice de cat esti tu de depresiv sau antisocial ('o sa se sperie 98% din ele )încearcă să iesi din personalitatea asta posomorata si sa te porti ca un băiat vesel si glumet ( sa fii unul*) uita te la stand up, rupe niste glume de acolo si fa conv, nu iti fie frică de un refuz ai incercat ai capat măcar experienta măcar si in timp o sa te adaptezi idee e sa iti schimbi personalitatea de aici pleacă totul si o data ce ai o prietena/ iubită iesi cu ea cu amicele ei, cu prietenii ei in asa fel in cas sa iti faci si tu niste cunostinte.
Acum ti ai facut o iubită ( da o sa iti faci una in câteva luni daca faci ce ti am zis eu ) si mna in câteva luni, juma de an un an etc o sa vreți sa va culcați, stii care e lungimea unui vagin?' Nu e mai mare de'10-14'cm deci ce e peste poți sa o bati de dormeza asa ca nu te mai teme, plus ca fata daca e virgină sau in primii ani de viata sexuală va resimți un disconfort cand atingi peretele vaginului ( fundul sau') asa ca nu iti trebuie cine stie ce, daca stii ce sa faci cu el sa faci preludiu e mult mult mai important de cat da o ai de 20 sa o bagi după ce ai pupat o 2'mim o freci de două ori si pleosc gata.plus că pp ca o sa te orientezi spre fete la. locul lor si daca te vor iubi te asigur eu ca putea sa fie cat de mica, ea te iubeste pe tine nu penisul tau.
Asa ca sa nu te mai prind ca vreau sa mor sau ceva.
1.Incepe sa iesi sa vb cu fete băieți intră in anturaje ('anturaje ok nu te baga spre droguri ca nu e ok)
2. Incepe sa vb cu fetele pe mess in viața reala., alege o fată fii glumet si va fi bine.
3.NU contează cum am zis mai sus cat de mare e se considera prea mic de la sub 7 cm si mai mult conteaza grosimea.
4. Schimba ti personalitatea de aici trebuie sa începi frate nu mai fii asa sadic încearcă sa te bucuri din orice.
daca mai ai nevoie de ceva sunt aici.

| Deidaratheme1234 explică (pentru Cismi):

Mumtumesc ca te ai chinuit sa scrii atat, o sa ti ascult sfaturile, multumesc din suflet, chiar iti apreciez raspunsul:')

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să fii foarte atent la ce spun.
Vreau să mă omor cumva.
Eu vreau să mă omor pe mine.
Ce este eul pe care vrei să îl omori.
Eul este un soft de pe un PC din creierul tău.
Acest soft are o pretenție. Să conducă. Cere, are pretenția ca lumea să fie cum vrea el.
El softul decide ce să facă cu corpul ( vreau să mă omor= vreau să distrug corpul care mă adăpostește pe mine ca un soft în PC-ul din creier).
Dar tot softul gândește așa? Eul ca soft, este o parte minusculă din creier. Creierul îndeplinește foarte multe funcții de conducere de care depinde viața ta, a corpului și în final existența softului.
Astfel, doar o parte din eu gândește așa. Care parte? Tocmai cea care ar trebui să găsească soluții.
Concluzia. Softul EU este virusat.
Devirusarea se face cu repararea PC-lui.
Funcționarea lui depinde de ce mâncare îi dai și de ce toxine îl ferești.
Simplu, mâncarea cu mai puțină carne sau deloc este mai curată și mai puțin toxică.
În al doilea rând, renunțarea la pretenția că lumea trebuie să fie cum vrei tu, adică cum vrea EUL.
Dar care lume? Lumea este un videoclip creat d soft. Aceea este lumea care îți ghidează viața.
Deci un soft virusat vede o imagine blurată și deformată, și dictează distrugerea hardului.
Care sunt motivele?
Un penis mic.
L-ai încercat să vezi că e prea mic?
Nu.
Pe ce bază ai decis că nu este satisfăcător din start?
Pe o interpretare greșită.
Ce să faci?
Să respiri adânc. să faci exerciții de respirație.
Să cauți ceea ce îți lipsește.
O fată cu care discuți nu știe ce ai în pantaloni.
Va afla dacă vrea. Tu o faci ca să vrea. Apoi îi oferi ce ai.
La unele nu o să le placă, la una îi va plăcea.
Așa că depresia ta, legată doar de sculă este un pretext pentru a nu face nimic.
Ce să faci? Fă ceva. Cu teoria nu rezolvi mare lucru.

| Deidaratheme1234 explică (pentru sadrian46):

Omule ce ai scris aici dovedeste ca esti un geniu, pe bune sunt uimit, pacat ca nu ti am dat fundasad dar ai fost de mare ajutor iti multumesc

| sadrian46 a răspuns (pentru Deidaratheme1234):

Așa am fost de când mă știu,
Și mototol și bleg și blând,
Și geniu mare, și pustiu.

| AndaAlexandra a răspuns:

Cam asta este perioada de vârsta la care adolescenții clachează, pentru că se simt neînțeleși, singuri și cred că viitorul nu îi include și pe ei. Ai atât de multe lucruri de făcut în lumea asta.
Intai de toate, trebuie sa incepi cu o schimbare, schimbare care trebuie sa vina din interior. Termina liceul și apoi focuseaza-te pe tine. Daca nu îți place aspectul fizic, fă ceva in sensul asta. ( L-ai văzut pe "The Rock" acum câțiva ani? Fă o comparație cum arăta atunci și cum arată acum). Orice este posibil.
Restul va veni de la sine. Atâta timp cât ești mulțumit tu cu tine și te accepți așa cum ești, totul se va schimba.

| ArthurWarner a răspuns:

Eu sunt fata deci nu ma intereseaza mărimea organului meu pentru ca nu am unul happy daca vrei sa vorbim raspunde la mesaj. Si eu am tot 17 ani si fara nici un motiv serios plâng. Si nu ma simt bine in clasa cu colegii pe care ii cunosc de atâta timp. Dacă vrei să vorbim sa imi răspunzi.

| RavenHolmes80 a răspuns:

Hei,eu nu o sa te judec deoarece şi de mine îşi bat joc colegii bine unii dintre ei dar mai este săptămâna care vine şi gata vine vacanța de vară eu o sa mă transfer la o alta școală care este super aproape de mine (cea actuală fiind destul de departe ) şi eu am probleme cu depresia dar moartea nu este cea mai buna soluție gândește -te ca în vacanța de vară vei putea sta la bunici tai la țară de exemplu dacă nu ai prieteni în orașul tău
şi sigur de vei distra și tine minte, viața e trecătoare... bucura-te de ea
Mult succes! O zi frumoasă!☺