| p3dro5 a întrebat:

Cam care este marimea ideala a organului genital masculin aflat in erectie pentru a satisface o femeie?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Pe plan european 15 cm, este considerata marimea medie.
In Kama Sutra, se vorbeste despre trei dimensiuni de penis, asociate cu animalele care le poarta, iepurele - penisul mic, taurul - penisul de marime medie si armasarul - penisul de marime peste medie.
Numai ca nu ar trebui sa te intereseze atat de mult lungimea, cat grosimea si ceea ce esti dispus sa oferi in pat.
Dimensiunile vaginului se situeaza intre 6-14 cm si terminatiile lui nervoase se gasesc in primii 5 cm( ca si punctul G), iar o femeie in afara de vagin are si o multime de alte puncte sensibile pe care trebuie sa stii sa le gasesti si sa le activezi.
Un barbat cu un penis de dimensiuni medii dar generos cu partenera lui, dornic sa ofere, va fi intotdeauna preferat unuia cu un penis supradimensional, care face numai miscarea de du-te vino!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O poti avea oricum. Daca nu stii sa incalzesti fata ca sa o aduci la orgasm o poti avea si de 30.

| Awesom a răspuns:

Nu conteaza numai penisul, ci si ce ai in cap, adica daca stii s-o incalzesti inainte de a face sex satisfacator cu ea.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Specialistii spun ca 10cm sunt suficienti. Eu cred ca o dimensiune satisfacatoare poate tine de multe ori mai mult de grosime, alteori vaginul fetei e stramt si pentru ea grosimea nu e importanta. Media europeana se invarte din cate stiu intre 15 si 17 cm. Avand in vedere ca asta e o medie si deci exista penisuri sub 15 si totusi barbatii aia s-au descurcat foarte bine, as zice ca nu e tocmai o criza decat pentru fetele care o vor mare asa pentru ca le place s-o vada mare, si chestia asta cu marimea fiind un fel de fetis.

| Madayna a răspuns:

Sa zicem ca undeva la 15-17 cm.

| TreiSurori a răspuns:

Depinde de viteza nu de cantitate.

| p3dro5 explică (pentru TreiSurori):

Nu conteza numai viteza, dar trebuie si putina grosime, lungime.
ce te faci cu un burghiu de 6-10 cm?

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Daca copularea se face din dragoste nu ai sa stai sa masori penisul perechii tale.Cel care il are mic si stie pozitia cea mai buna, celalalt cu mare(lovind in interior0 poate provoca durere si insatifactie. Cunosc o pereche care s-au iubit enorm dar s-au despartit pentru ca (pentru ea) inelele reductoare nu ajutau la numic.

| pablo69benidorm a răspuns:

Am aproximativ 17 cm și scutură fetele.

strigăt deschis

| Boody999 a răspuns:

O femeie are un punct sensibil aflat la o adancime de 14 cm... deci tot ce este trecut de 14 ar cam trebuii sa o satisfaca...