| carmencita09 a întrebat:

Buna TPU... Vreu si eu un sfat pentru ca acum m-am certat cu cea mai buna prietena si ea a sarit in bratele altei colege.si acum pe mine nu ma mai baga in seama absolot deloc.Fostul meu prieten m-a injurat,din cauza asta ne-am despartit, si acum imi cere iertare in fiecare zi si imi zice ca ma iubeste.m-a injurat pentru ca ne certasem si i-am inchis si dupa el ma suna incontinuu si nu ii raspunseam.ce ziceti? ..sa il iert? funda:*

2 răspunsuri:
| τττ a răspuns:

Draga carmencita09, in legatura cu prietena ta sa stii ca acestea sunt certuri copilaresti, o sa-i treaca! Daca e suparacioasa, poti intr-o pauza sa vorbesti cu ea si sa-i spui ca iti ceri scuze si ca nu o sa se mai intample(acum depinde de situatie)...Sigur ca da, o imbratisare este bine-venita! Iar in legatura cu fostul tau prieten... daca tu chiar il mai iubesti si ti la el, zic sa-i mai acorzi o sansa.Dar daca nu mai simti absolut nimic pentru el, punctul meu de vedere ar fi sa vorbesti cu el si sa-i spui asta si ca te-a ranit cand te-a injurat. Sper ca te-am ajutat. Fundita?

| pretty34 a răspuns:

Scuze, nu prea am inteles. V-ati certat din cauza prietenei tale si ea acum s-a certat cu tine?