| LolaCy a întrebat:

vroiam sa intreb daca consuma sau a consumat careva dintre voi pana acum marijuana? si daca da, care sunt efectele negative? pentru ca de ceva vreme am aflat ca fratele meu de 16 ani umbla cu persoane mai mari decat el care ii tot dau 'muguri' sa fumeze si vreau sa stiu care sunt efectele pe termen lung ale acestui drog. el imi spune ca nu fac rau si sa nu il spun parintilor pentru ca a citit pe internet ca nu da dependenta si este la fel de daunatoare ca alcoolul si tigarile.cu toate astea el fumeaza cate un joint in fiecare zi. dar chiar nu stiu ce sa fac, nu il incurajez dar sunt ingrijorata ca nu se va mai putea lasa de ele. oricum chiar daca ii spun mereu sa le lase nu vrea sa auda.

6 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

efectele negative sunt ca pe urma devi senil si trebuie sa te internezi intr-o clinica straight face

| AnneMarri a răspuns:

si daca nu vrei ca fratele tau sa pateasca asa, zi repede la parinti!

| Pomar a răspuns:

Singurul efect negativ ar putea fi o usoara lipsa de concentrare si problema cu banii, in rest nu da dependenta de la un joint pe zi...dar nici bine nu face la plamani si creier.

| Secret_9808 a răspuns:

Ar fi mai bine sa le spui parintilor tai asta pentru propria lui protectie.Marijuana este un drog periculos care produce dependenta.Fizica si psihica.CAnd corpul nu mai primeste acest drog incepe sa aiba dureri de muschi, migrene, greata.Ai grija de el >big grin

| Boby_4447 a răspuns:

Nu vorbiti daca nu stiti...marijuana nu creeaza dependenta...nu este deloc periculoasa daca nu fumezi muult(de la 2-3 jointuri p zi pe termen lung de 10 ani incolo).si nu cred ca daca nu ati consumat ar trebui sa vorbiti. daca nu stiti inchideti'va gurawinking

| ady01_7430 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa explici si dupa sa fie dus la un phisolog fiindca trebuie tratat cat mai se poate fiindca drogurile te fac dependent in special joint-urile si nu te lua dupa el spunel la parinti fiindca e mai bine sa faca ceva decat sa se drogheze si la un moment dat sa nu mai fie.