| alyxii a întrebat:

love struck Am si eu nevoie de statusuri sau poezi foarte triste de dragoste. Multumesc anticipat!:*:*Dau funda la cele mai frumoasa:X

1 răspuns:
| loveandkiss a răspuns:

Dragostea incepe cu un zambet, infloreste cu un sarut si se termina cu o lacrima.
Sunt un fluture venit din amintire care nu mai crede in iubire pentru ca acum totul s-a sfarsit, iar acum el nu mai crede in nimic.
Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape.
As vrea sa te uit. As vrea sa nu mai simt nimic pentru tine. As vrea sa nu mai plang dupa tine. As vrea ca fiecare lacrima de-a mea sa te faca sa vezi cat de mult tin eu la tine.
Cum e cand persoana iubita te ignora? Cum e cand pe cel care-l placi pe alta o adora? Inima iti plange, dar nu ai ce sa faci. Iti vine sa urli, dar te abtii si taci.
Vorbeam ore intregi la telefon - ce ciudat suna. Nu dormeam de nu-mi spunea noapte buna.
Te am mereu in inima mea, dar vreau sa stiu: tu ma ai in a ta?
Cu lacimi calde pe obraz si-n suflet cu durere incerc acum sa ma retrag spunandu-ti "La revedere"
Am invatat sa plang cu zambetul pe buze...
Ai plecat... In urma ta m-ai lasat! M-ai uitat? Un singur lucru am de spus: Te voi iubi mereu, chiar daca mi-e greu.
Mi-as dori din nou sa mai fiu fetita mica, pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante.
Daca timpul ar fi precum o carte as deschide si as citi. Plangand, as rupe paginile in care sta scris trecutul meu, trecutul tau, trecutul nostru, si le-as da foc. Cenusa as arunca-o in vant. Nu vreau sa mai stiu de durerea provocata.
Cand iti va fi dor de mine, adu-ti aminte ca tu m-ai lasat sa plec.
Poate imi vei uita numele, dar niciodata ochii si buzele.
Nu erai tot ce imi doream, erai tot ce iubeam...
Dragostea e o sageata ce iti face in inima rani de foc. Sufera cel ce iubeste. Cel iubit isi bate joc. Dragostea e un sentiment pe care multi nu il cunosc.
Va veni o zi in care imi vei spune: "Acum sunt pentru tine, nu pentru alta.". Iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: "Ai fost pentru mine, acum fii pentru alta!"
Nu merita sa plangi pentru nimeni. Iar cel care merita, nu te va face sa plangi.
O briza, un val, o adiere, un nor, un sarut magnific, o atingere, o mangaiere; toate se numesc iubire! Emotia este prezenta, tu esti departe, iar eu te visez...
A iubi inseamna a suferi. Si cum multi fug de suferinta, putini stiu sa iubeasca.
sper sa-ti placa. :*