| mirela_1694 a întrebat:

:X am si eu o mica peoblema.sad o fata de la mine de la bloc mi-a spus ca eu nu par de 13 ani ca par de 14 ani si ceva chiar 15... iar pe facebook am intrebat-o pe o fata cati ani are si ea mi-a spus ca 14 desi pare de 16 ani. si m-a intrebat si ea cati ani am si daca am 17 ani. si i-am spus ca nu de abia am facut 13. nu sunt foarte slaba dar nici grasa. mama zice ca 1, 59 este bine pentru varsta mea. ggreutatea nu e o problema dupa cum v-am spus nu am probleme insa pe facebook mi-am facut niste poze machiata cu roz si negru pentru ca tocmai fusesem la o sedinta foto pentru ca sunt in legatura buna cu o firma si fac niste cursuri de actorie. si ma gandeam ca poate asta este din cauza pozelor sa par pentru fata aceea atat de mare. insa ma mai dau cu rimel si fond de ten dar nu mereu cand imi mai apare cate un cos dar nu stiu voi asta credeti ca este? in afara de fetele cele 2 nu mi-a mai spus nimeni nimic insa mai am o prietena de fapt prietena mea cea mai buna care are 1.68 si 60 de kg si nu pare deloc de 13 aniii ajutati-ma va rog spuneti-mi ce sa faccc sa par mai mica? sau vi se pare ca din cauza pozelor. sau pur si simplu prima vecina mi-a spus pentru ca e invidioasa pe mine? si nu sunt nici dezvoltatasad foarte putin la san pentru 13 ani mi-a mai spus o vecina de 60 de ani de la mine dupa etaj ca nici nu par de 13 anii ce sa mai credd? dau fundda pentru cel mai bun raspunshappy mersi

5 răspunsuri:
| MyObsession a răspuns:

Eu daca eram in locul tau, nu bagam pe nimeni in seama pentru ca nu merita sa ma chinui pentru niste amarate de vorbe aruncate`n vanthappy
Nu mai pune suflet sa aflii daca pari de 13 sau pari mai mare ca totusi nu conteazahappyTrebuie sa fii TU insatihappyMachiata doar la actorie.si cred ca atunci cand pui lbum nou pe Facebook spune unde ai fost ca sa nu mai creada prietenele tale gresithappy
Eu una nu le luam in seama.
Si mai stai ca pana la 17-18 ani mai ai de crescut si de dezvoltat acum esti micahappyPana la varsta aia te faci mai mare^^

| Kafeeaua a răspuns:

...si eu am 13 ani si multi imi dau 16,,,
p.s. eu am 1.70.mult mai mult.cu greutatea la fel nu e o problema,,,,, dar in ziua de astazi asa se dezvolta copii,,, sa nu iti fie rusine cu tine insuti,,, eu nu am poze machiata si altele si asa par si in realitate...mandreshte`te ca arati minunat.nu ca estiprea mica sau prea mare,,,
daca dumnezeu asa te-a facut...u nu mai poti face nimic acum!
multi ar vrea sa fie in locul tau!

| robinho17 a răspuns:

Mie mi-a zis o baba ca seman cu o fatalaughing Si chiar m-a confundat.Este adevarat ca sunt putin mai sensibil dar nici chiar ca o fatalaughing Deci problema ta cu varsta nu e o problema la fel de marehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei,calmează-te. Faci o furtună într-un pahar cu apă, iar asta nu e bine.Nu trebuie să pui la suflet ce spun acele vecine ale tale.Pur şi simplu asta e părerea lor sau poate au spus asta doar ca să te necăjească. Faptul că eşti machiată în pozele pe care le-ai făcut, te face mai matură. E şi normal, de altfel.La 13 ani,ar trebui să fii naturală, iar asta o să te apropie de vârsta pe care o ai.Cred că cea mai sinceră dintre toate a fost bătrânica aceea. Nu avea de ce să te mintă.Încearcă să nu te mai agiţi din chestii mărunte, care nu au importanţă. Comportă-te cum se comportă un copil de vârsta ta, iar asta nu te va face să-ţi pui întrebări de cum să pari mai mică. Baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mirela, daca candva ti-a sps ca pari mai dezvoltata, asta nu e ceva rau! Eu am 14 si am 1.63 si sunt cam piticu clasei, dar colegele mele imi spun ca aratat super si spun ca am vreo 15 ani, si am intalnit cazuri in care mi s-a spus ca imi dau 12, aici m-a deranjat, cand cineva te vede mai matura(mai dezvoltata) nu e nimic rau, crede-ma, poate a fost si invidioasa pe tine daca spui ca tu folosesti machiaje si pozezithinking multe mame nu lasa fetele la varsta asta, deci cred ca e invidioasa, nu ai ce face sa pari mai mica si nici nu trebuie, fi tu! simte-te bine in pielea ta!