| blackheart26 a întrebat:

Buna TPU! Zilele trecute mi-am creat un cont secundar de Instagram, astăzi am dat follow la mai multe persoane, adică am intrat pe contul unei prietene și am apăsat la urmăritorii săi "urmărește", am dat follow la ceva persoane iar Instagram m-a deconectat zicând "apasă dacă nu esti robot" și m-a pus sa selectez câteva imagini, apoi m-a deconectat de la cont, am bagat parola la contul meu cel mare și a mers. Am încălcat regulile comunității de mi-a deconectat contul? Vreau sa precizez ca nu mă mai pot conecta la cont, doar am dat follow la un număr mare de persoane intr-un timp scurt.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, ai incălcat regulile și condițiile de utilizare, fiindcă ai depășit una dintre activitățile, pe care instagramul le permite fiecărui utilizator. Ai dat prea multe cereri de urmărire. Sunt blocate si conturile celor care dau un număr maaare de like-uri, ori postează zeci de imagini pe zi. In toate cele, cand e vorba de Insta, există un număr limită, știut doar de cei din echipa lor. happy

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat