| Raisa29018 a întrebat:

Bună! Contul meu de Instagram este blocat din mai, noi fiind acum in iulie. Blocat însemnând ca nu pot da like-uri, nu pot da follow și nu pot scoate persoane de la follow. Mesajul care îmi apare când încerc sa fac una din acțiunile blocate de mai sus este : "S-ar putea ca activitatea din contul tău sa nu respecte Regulile comunității" sau "O perioada contul tău nu va mai putea realiza aceasta acțiune. Transmiterea datelor contului tău către un serviciu care te ajuta sa obții mai multe aprecieri sau următori încalcă Regulile comunității."
La primul mesaj sunt directionata sa îmi confirm identitatea, dar când apas sa o fac, ma trimite înapoi la pagina principală si nu se întâmplă nimic. Vreo sugestie pentru ce as putea sa fac? Deja am 2 luni jumate aproape de când ma chinui sa ii dau de cap. Aștept răspunsurile voastre, va mulțumesc!

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai rabdare te au blocat ei si dureaza pana te vore debloca, ce ai facut de te au blocat numai tu stii, numai incerca sa te conectezi, trebuie sa iti faci un cont nou cu alt numar de telefon alt nume alte date care ei nu le stiu, si sa fi atenta ce postezi ca daca nu respecti regulile lor iti va fi blocat contul sau sters definitiv si nu vei mai putea face alt cont timp de 5 ani sau niciodata.

| dullcat a răspuns:

Buna.Probabil ti-au incadrat comportamentul ca bot, deci nu ai ce face decat sa o lasi asa, asteptand sa se ridice restrictiile. Daca incerci sa fortezi mai rau faci.Platforma nu prezinta informatii clare despre cat dureaza in acest caz.Algoritmul este si el in continua schimbare, ca doar trebuie sa fie oamenii tinuti acolo, activi.laughing

Depinde foarte mult de cat ai abuzat de functii, cat de vechi e contul tau etc.Pentru unii dureaza blocarea doar cateva zile, insa pentru altii saptamani sau luni bune.

Răspuns utilizator avertizat